DVD Audio

Coulthard [[ coulthard kukacka rette.net ]]

HozzászólásSzerző: Coulthard Dátum: kedd ápr. 13, 2004 7:56 pm

Nem tudom mennyien tudtok róla, de pár hónapja a queenpicturehall.com-on voltak fent az ANATO és a Game DVD audiókról rippelt számok, különböz? csatornákra bontva. Nem tudja valamelyik?tök, hogy mivel lehet úgy csatornákra bontva leszedni a számot a DVD-r?l?
Coulthard
 

Tamás [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Tamás Dátum: kedd ápr. 13, 2004 8:19 pm

Szerintem az a legegyszer?bb, hogy a dvdlejátszó 5.1-es analóg-kimenetér?l a kívánt csatorna jelét bevezeted a számítógépbe, és bedigitalizálod.
Tamás
 

Coulthard [[ coulthard kukacka rette.net ]]

HozzászólásSzerző: Coulthard Dátum: kedd ápr. 13, 2004 11:31 pm

Nincs külön asztali lejátszóm, csak ami a Pc-n van. Vagy ez úgy is m?xik?
Coulthard
 

Tamás [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Tamás Dátum: szer. ápr. 14, 2004 8:49 am

Akkor a dvd-audio lemez dvd-audio részét nem is tudod meghallgatni :-( Sajnálhatod!
Ha van a hangkártyádnak 5.1-es kimenete, akkor azokból kell az egyiket a gép line in bemenetével összekötni. Az a probléma, hogy ezek sztereo kimenetek és a center-subboofer, a két hátsó és a két els? hangfalpár párosával egy közös kimenetet kaptak, nem egyesével mint az asztali lejátszókon. Egy spec. kábel kellene hozzá, ami ezekb?l áll:1.kábel= sztereo kisjackdugó+sztereó rcadugók, és egy hasonló kábel, de monóban és rca dugó helyett rca aljzattal. a sztereót bedugod a dvd kimenetbe a monot a line in-be és a kívánt csatorna rca dugóját a mono aljzatba. Remélem éerthet?en írtam, elég fapados megoldás, de talán m?ködik.
Tamás
 

Coulthard [[ coulthard kukacka rette.net ]]

HozzászólásSzerző: Coulthard Dátum: szer. ápr. 14, 2004 5:25 pm

Nincs megoldás arra, hogy Pc-n hogyan lehetne a DVD-A-s részt is megodani?
Coulthard
 

Tamás [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Tamás Dátum: szer. ápr. 14, 2004 7:44 pm

A dvd-audio hangsávokhoz dvd-audio lvasó kell. Lehetséges, hogy kapható ilyen, de biztos, hogy nem olcsó, és szerintem ha számítógéppel hallgatsz zenét, akkor nem is érdemes belevágni. A dvd-a lényege cd-nél nagyobb felbontás, ezálltal sokkal jobb hangmin?ség. Hogy ezt hallani, érezni lehessen, az átlagosnál jobb min?ség? hangrendszerre van szükség. Lejátszó-er?sít?-hangfalak. Ha ebb?l az egyik "gagyi" akkor nem érdemes dvd-audióval foglalkozni. Pár százezer forintot be kell ruházni az élvezethez :-(
Tamás
 

ZoZó [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: ZoZó Dátum: csüt. ápr. 15, 2004 9:02 pm

Hali!

A DVD-A és a DTS nem ugyanaz? Ha nem, el tudnád magyarázni a különbséget?
/inkább leírni.../ :-)

Köszi:
ZoZó
ZoZó
 

Tamás [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Tamás Dátum: csüt. ápr. 15, 2004 10:12 pm

Két különböz? dolog. De egyszer?bb, ha itt megnézed:
http://www.netdepo.hu/hatter/dvdaudio.htm
Tamás
 

Dr M [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Dr M Dátum: pén. ápr. 16, 2004 11:12 am

Létezik PCre DVD Audio lejátszó: kell hozzá 1 DVD olvasó és egy fasza hangkártya, pl. Creative Audigy 2, ami szoftverb?l oldja meg ezt a kérdést.
Dr M
 

Coulthard [[ coulthard kukacka rette.net ]]

HozzászólásSzerző: Coulthard Dátum: szomb. ápr. 17, 2004 4:56 pm

Nekem Audigy 2-öm van, OEM az igaz. Így akkor hogyan kell? :-)
Coulthard
 

Következő

Vissza: Klub témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron