Az elsõ...

ZzZ [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: ZzZ Dátum: pén. ápr. 09, 2004 6:37 pm

Úgy t?nik nagyrészt Freddie halála óta foglalkoztok zenéjével. Van olyan köztetek, aki a Queent fénykorában, mint abszolút él? zenekart favorizálta?
Azért kérdezem, mert én (biztos röhelyesen hangzik, de) 10-14 évesen is már meg voltam ?rülve, és mindenütt közröhely tárgya voltam, hogy én zenét hallgatok, nem Modern Talkingot, Brosst, New Kids On The Block-ot, Madonnát, esetleg punkot, stb.
ZzZ
 

whiteman [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: whiteman Dátum: pén. ápr. 09, 2004 6:49 pm

Én!Addig is ismertem, meg volt a NATO imádtam a lemezt de semmit nem hallottam róla a kádárista hírzárlatban. Aztán jött '85 nyarán a Stúdió'85 keretében a Live Aid össtefoglaló! Csak a Hammer to Fall-ig de az b?ven elég volt. Onnan indult a nagybevásárlás. Havonként egy lemez. Annyi lóvém volt. Az utolsó pillanatig nem hittem el se az AIDS-t sem a buziságot!
whiteman
 

ZzZ [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: ZzZ Dátum: pén. ápr. 09, 2004 7:36 pm

Az utolsó mondatodat akár én is írhattam volna. Nekem pénzem -nem keres? lévén- nem volt, de összemásolgattam mindent kazin (összes album, koncert, még szólók is).Meg van egy szerintem teljes videoklip gy?jteményem, de mindegyiknek hiányzik valamennyi az elejér?l, mert minden a TV-b?l származik. Ött ültem a videoba készített kazival a Super meg Sky channel klipm?soraival szemben. Még egy koncertet is sikerült elcsípni, máig nem tudom, pontosan hol és mikor volt. Olyan 82-84 közti lehet, Freddie piros dzsekiben, a végén mexikói kalappal (volt egy csúnya hangkicsuklása a Fat Bottomed Girlsben).

Najóvan leálltam...
ZzZ
 

whiteman [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: whiteman Dátum: pén. ápr. 09, 2004 7:59 pm

Szerintem Live At Milton Keynes Bowl, England 1982
whiteman
 

Coulthard [[ coulthard kukacka rette.net ]]

HozzászólásSzerző: Coulthard Dátum: pén. ápr. 09, 2004 11:28 pm

Volt egy kazim kb. 8-10 évesen, amin a nekem összeválogatott számok között már ott volt a "A kind of magic (extended)". Már akkor is tetszett. Aztán '91-ben egy napon mondta anyu, hogy: "meghalt Freddie Mercury, tudod az a bajuszos énekes". Akkor figyeltem rá fel, meg persze a többiekre is és azóta nincs megállás... :-)
Coulthard
 

slightly mad [[ petejan kukacka freemail.hu ]]

HozzászólásSzerző: slightly mad Dátum: szomb. ápr. 10, 2004 1:00 pm

Bocs, hogy egy több mint egy éves beírésomat másolom ide (az említett topicból), de talán érdekes:

"Nyolc éves voltam 81'-ben (addig az ABBA volt az isten) amikor a bátyám megkapta jugó-ból a Jazz-t. Egyb?l bejött, hetekig csak azt hallgattuk. Mivel a bels? borítón a göndör srác volt a legfelt?n?bb, el?ször azt hittük, hogy ? Freddie. Egy évre rá Sheer Heart Attack (teniszüt?-gitározás a Stone Cold Crazy-re ezerrel), aztán The Game, majd az Opera. Ott csak ültünk és néztünk, hogy mekkora zene. Addigra már egyre többet lehetett hallani ?ket a rádióban is. A Works volt az els?, amit a megjelenésekor (na jó, pár hónappal kés?bb) vettünk meg. A továbbiakban összemosódik a lemezek beszerzésének sorrendje, a lényeg, hogy egy életre szóló függ?ség alakult ki kb. 20 éve. Néhány "leg-" is a Queen-hez f?z?dik Legnagyobb csalódás: a szül?k nem engedtek el még 86-ban a koncertre (pedig ?k is szeretik a Queent), csak a bátyámat, aki 5 évvel id?sebb, így ? számomra a legirigyeltebb ember. Legszebb ajándék: most a 30. szülinapra kedvesemt?l a teljes Freddie Solo Collection."

A rajongás természetesen azóta sem hagyott alább.
slightly mad
 

slightly mad [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: slightly mad Dátum: szomb. ápr. 10, 2004 1:05 pm

beírésomat=beírásomat
slightly mad
 

Fulopke [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Fulopke Dátum: szomb. ápr. 10, 2004 5:59 pm

Nalam ugy kezdodott a szerelem, hogy 1991-ben mindenhonnan Queen folyt, anyukam olvasta a Rick Sky-fele konyvet es mondta Freddie-re, hogy "pedig milyen jokepu ferfi volt". Mar elotte is hallgattuk otthon a Zenet, sot, 1986-ban megneztuk moziban a koncertet is, de akkor (6 evesen) meg nem tudatosult, hogy mi ez.
`91-tol viszont nem volt megallas: kepek, cikkek, polok gyujtese, kazettak masolasa, levelezotars-toborzas, Queen-poszter "tapeta" a szobam falan - otthon mar kezdtek furcsan nezni ram... Aztan elkezdtem beszerezni CD-n is az albumokat - ez eleg erdekesen sikerult: a Freddie Solo Collection otthon lapul, de a Queen I. meg csak kazin van meg...
Ja, es ekozben allandoan arra vagytam, hogy majd egyszer elmenjek Londonba (talan hosszabb tavra), maszkaljak a Ken. High Street-en, stb, ahol OK is jartak... es vegre teljesult ez az alom! Idonkent elmegyek Freddie-hez, es annyira jol erzem itt magam, hogy talan meg egy szerelem sem kepes hazacsalni...
Fulopke
 

Methos [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Methos Dátum: szer. ápr. 14, 2004 6:55 pm

De jó lenne egyszer kimenni Londonba...Queen shop, We Will Rock You musical, Freddie háza...

De nekem egy id?re marad Budapest...Planetárium, Laci bá lemezboltja, Headbanger,,,
Methos
 

SEA [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: SEA Dátum: szomb. ápr. 17, 2004 1:26 pm

Én most készülök. De ahogy a szerencsémet ismerem, három nap alatt a Temze partján kötök ki egy kartondobozban. :/

(...hacsak nem Garden Lodge kerítése tövében. Fülöpke, ugye azért néha számíthatok T?led egy-egy száraz kiflivégre...? ;) )
SEA
 

ElőzőKövetkező

Vissza: Klub témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron