Irjatok egy fiatal Queen-fan-nak!

Kriszta [[ akrisztike kukacka freemail.hu ]]

HozzászólásSzerző: Kriszta Dátum: szer. jan. 15, 2003 4:02 pm

25 éves vagyok és a Queen nekem a ZENE és minden. Freddie a kedvencem a zenekarból és az ? elvesztése óta szerettem volna tenni valamit a HIV terjedése ellen, és a HIV fert?zöttekért. Tegnap a nagy álmom els? része valósult meg, mert a www.pararadio.hu-n lement az els? HIV-r?l szóló adásom, melyet egy HIV pozitív barátommal készítettünk. Az adást Freddie In my defence-ével zártam. Döbbenetes hatása volt, még rám is, pedig hányszor hallottam már. Egyszer sem tudom "háttérzeneként" hallgatni ezt a dalt és a Queen egyetlen dalát sem. Nagyon nehéz az AIDS-r?l nyíltan beszélni és nagyon nehéz olyan emberekkel találkozni, akik sajnos megfert?z?dtek ezzel a szörny? betegséggel, de Freddie mindig er?t ad ehhez. Aki ezt nem érti meg, annak magyarázhatjuk, hogy a Queen miben más és mennyivel több a Viva+-on hallható "zenékt?l", ezt érezni kell. Hát ennyit rólam. Ha kíváncsiak vagytok az adásokra, minden hónap második keddjén hallhatjátok a www.pararadio.hu-n, este 8-tól fél 9-ig, illetve kb. egy héttel a m?sor után az arhívumból letölthet? az adás. Az biztos, hogy Freddie nagyon sokszor fog szerepelni a m?sorokban, remélhet?leg felhívva így nagyon sok ember figyelmét a veszélyre. Látjátok, ? még mindig itt van és még mindig segít. Ennél szerintem nem kell több.
Kriszta
 

SEA [[ meeow kukacka freemail.hu ]]

HozzászólásSzerző: SEA Dátum: szer. jan. 22, 2003 6:51 pm

Én még csak a suliban tartottam AIDS-megel?z? el?adást. Tudjátok, soha nem voltam éppen a társaság közepe az osztályban (valószín?leg ebben közrejátszik az is, amir?l eddig beszéltünk :> - apropó, köszi a válaszokat!:>), de az el?adás alatt úgy figyeltek, mint még 4 év alatt soha semmire/senkire. Azt hiszem, azért, mert közvetíteni tudtam nekik az egész dolog jelent?ségét, és mivel látták, én milyen komolyan veszem, ?k is így tettek. Freddie-r?l nem beszéltem, mert...azt hiszem, nem akartam ennyire szubjektív irányba vinni az ügyet. Vagy szerintetek gerinctelenség volt??? (de amúgy mindenki tudja, hogy Queenes vagyok, szóval...)Na mindegy, lényeg, hogy Liz Taylor beszédéb?l viszont idéztem ("You are the future! The world needs you to live!" stb.). Azóta kicsit másképp kezelnek (több tisztelettel).
That's it :)
SEA
 

Kriszti [[ akrisztike kukacka freemail.hu ]]

HozzászólásSzerző: Kriszti Dátum: csüt. jan. 23, 2003 8:46 am

Nagyon örülök, hogy Te is foglalkoztál a témával! Nem lehet róla eleget beszélni. Dehogy gerinctelenség, hogy nem említetted Freddie-t. Én nem tudok úgy beszélni az AIDS-r?l, hogy ?t ne említsem, de mindannyian mások vagyunk. A lényeget belül mi úgyis tudjuk és ezt mások is megérzik, hiszen Te is észrevetted, hogy végre figyeltek Rád.
Kriszti
 

Boccaccio [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Boccaccio Dátum: kedd jan. 28, 2003 4:59 pm

Szerintem be lehetne csempészni a Queent az iskolákba. Én pedagógusként tevékenykedtem pár éven át, és sikerült néhány énekóra-helyettesítést megcsípnem. A fels?sökkel We Will Rock You -t tanultunk, az alsósokkal meg Seaside Rendezvous-t. Amennyire láttam, mindenkinek tetszett a dolog (nem kérdeztem a szomszéd teremben nyomuló kollegákat a WWRY dübörgésér?l). Szóval szerintem több rock - nótát is be lehetne csempészni az oskolákba, és akkor nem csak az MTV-n n?nének fel az új generációk....
Boccaccio
 

Timy [[ tym15 kukacka freemail.hu ]]

HozzászólásSzerző: Timy Dátum: szomb. feb. 01, 2003 10:24 pm

Nekem már a Queen iránti teszésem már kb 10-11 évves kormban kialakult, mert tetszettek egyes számai de még akkor ahogy valki9 fogalmazott azt se tudtam, "hogy eszik vagy iszák a Queent" aztán jött egy film a Hegylakó pontosabban a sorozat de tök mind1 Hegylkaó rajongó lettem utána pedig szépen jött a többi és itt vagyok 15 éves és Queen rajongó vagyok....
Timy
 

Franky [[ frankyg kukacka freemail.hu ]]

HozzászólásSzerző: Franky Dátum: szer. feb. 26, 2003 3:21 pm

Én 17 leszek és azóta szeretem a Queen-t amióta a kinyitottam a szememet a világra! Na jó, ez azért túlzás, inkább úgy mondom: amióta tudom, hogy mi az a zene, azóta szeretem az együttest. Egyébként engem is fikáznak a suliba, hogy ilyen ódivatú zenét szeretek. De akárki bármit is mond, én mindig szeretni fogom a Queen-t. Mert ez nem olyan hogy szeretsz egy zenekart, megveszed a lemezüket, stb... Ez más! Ez teljesen más! Legalább is nekem. Ez nem is tudom hogy mondjam, valamiféle életstilus, vagy valami cél. Kicsit hülyén hangzik, de a Queen nekem valami célt is jelent. Hogy tényleg minnél több információt, dokumentumot, lemezt, videót, mindent megszerezzek! Lehet hogy hülyén hangzik, de ez nekem más mint rajongás. Több! Ha megyek az utcán, queen számok jutnak az eszembe. Ha dolgozatot írok, Queen számokat dúdolok. Ha jó kedvem van, Queen számok jutnak eszembe. Szóval mindig. És szinte minden pillantra emlékszem amit Freddie a klippekben csinált. Hiába vagyok még csak 16, lehet hogy lenéztek, meg azt mondjátok, hogy én nem vagyok olyan tapasztalt mint ti akik nagyban habzsolták az életet amikor itt koncerteztek. Én akkor születtem, nem tehetek róla, én akkor is szeretem a Queen-t. És amig élek szeretni fogom és megpróbálom minnél több embernek átadni a Queen iránti szeretetemet. Ámen!
Franky
 

hullahopp [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: hullahopp Dátum: szer. feb. 26, 2003 4:56 pm

Franky, ez derék dolog volt! Ezt komolyan mondom.
hullahopp
 

Hitman [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Hitman Dátum: szer. feb. 26, 2003 7:27 pm

Fordulat !!!
Múltkor informatika órán elkezdtem halkan énekelni a Radio Ga Ga-t. (jó mi ?)
A mellettem ül? gyerek meghallotta,s azt mondta,hogy ezt a számot ismeri,s hogy ez nagyon jó szám.Én erre azt feleltem,hogy hiába,ez is a Queen száma.A gyerek meglep?dött,s ezt mondta:
-Igen ?! Nem is tudtam,hogy ez Queen !
Válaszom:
-De már az I Want To Break Free-t tudtad,hogy Queen?!
A párbeszéd folytatása:
-Igen?! Nem is tudtam! Az is nagyon jó szám!Nem is csoda,hogy ennyire szereted a Queent!
-Az A Kind Of Magic is Queen !!!
-Ne már!!! Ezt sem tudtam!!!
-De a We Will Rock You-ról és a We Are The Champions-r?l már tudtad,hogy Queen-szám!!!
-Nem!!!!!!!! Ilyen jó a Queen ???!!! Tényleg nem csoda,hogy szereted a Queent!

A másik oldalamon ül? osztálytársam -aki hallotta ezt a beszélgetést- erre elkért egy Queen-kazettát.(remélem tetszik neki,mert err?l azóta még nem beszélgettünk)
Annak a társamnak,akivel pedig volt az el?z? párbeszéd,odaadtam a Greatest Hits II-t és egy Mp3-as CD-t.Tetszett neki!!! Azt mondta a Headlong-ra,hogy egy kicsit hülye szám,ennek ellenére ma éppen ezt a számot énekelte. :-)


Látjátok.Olyanok hordják le a Queent mindennek,akik azt sem tudják,hogy milyen számaik vannak,aztán meg csodálkoznak,hogy mégis jó dalaik vannak,amit még ismernek is,csak nem tudták,hogy ez Queen.
Vélemény ???

Hitman
 

hullahopp [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: hullahopp Dátum: szer. feb. 26, 2003 10:18 pm

A egyik véleményem az, hogy ezért is fontos az, ha a rádiók játszák a Queen dalokat.
hullahopp
 

otyec [[ otyec kukacka freemail.hu ]]

HozzászólásSzerző: otyec Dátum: csüt. feb. 27, 2003 6:31 pm

Gróf Vasztának nagy köszönet az alábbi mondatér': "Mert a rock and roll nem egy tánc...".
Ugyanúgy visítottam a röhögést?l, mit Szemesen a borkóstoló alkalmával a sok poénon. csak itt nem hajlott meg alattam a m?anyag szék.

Minden mondataitokat aranyba foglalom, és csak ismételni tudnám a vallomásokat.

A Slágerrádióban minden nap több Queen-számot elkapok.

A Queen nem ódivatú: akik így használják a hangszerüket, a stúdiótechnikát meg a számítógépet, azok nem ódivatúak. Tették ezt már a 80-as években! A sok gigerli - borotvált fenek? - numetál (vagy f*mtudja) újrajátszhat, mert eddig ez nem sikerült!

Franky - nem is tudtam, hogy most leszel 17!

Csak így tovább srácok!


The quite as nice
otyec
 

ElőzőKövetkező

Vissza: Klub témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 58 vendég

cron