Red Special vs. Stratocaster

sid [[ sid kukacka nop.hu ]]

HozzászólásSzerző: sid Dátum: vas. dec. 29, 2002 6:45 pm

Sziasztok!

Nem tudja nekem valaki megmondani, hogy milyen Stratocastert erdemes vennem, ha a Red Special-hoz hasonlo hangot akararok kicsalni belole? 3 szimpla pickup, 2 szimpla + 1 humbucker, esetleg 2 humbucker? Mit javasoltok?

Koszonom:
sid
sid
 

eter [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: eter Dátum: vas. dec. 29, 2002 7:35 pm

hát láttam már egy pár gitárt játszottam is egy páron ,de a R.S hangjához hasonlót.... hát az elgondolás nem rossz a strató 2humb +1 +1single szerintem emléketethet azR.S-re de amúgy a vox a titka mármint az er?sít?. Szerintem a vásárlás el?tt próbáld ki valami tucat marshallon aztán ugyanazt vox-on szinte biztos hogy ott van a kuttya elásva.Meghát May egy rakás effektet is használ.az pedig nem egy két fillér.na hátha mondtam valmit ami segít
eter
 

sid [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: sid Dátum: vas. dec. 29, 2002 7:45 pm

1 voks a humbucker + 2 szimpla mellett :)

Koszi a segitseget!
sid
 

sid [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: sid Dátum: vas. dec. 29, 2002 7:47 pm

ja, persze azert strato, mert ez a legolcsobb (ha sok pizem lenne, Burns-replikat vennek), szoval vox egy darabig nem jon szoba :)
sid
 

sid [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: sid Dátum: hétf. dec. 30, 2002 7:31 pm

Szia Topi!

Koszonom a reszletes es kimerito valaszt, most mar kezdem fogni, hogy mirol szol a tortenet. Magyarul: ha BHM-hez hasonlo hangzasra vagyom, es stratot akarok venni, akkor vegyek olyat, amiben 3 single pickup van, es barkacsoljak. Viszont ha nem akarok hozzanyulni a gitarhoz, akkor jobban jarok a humbug+2 sima verzioval, bar ez nem nagyon fog ugy szolni. Az "egyeb" kiegeszitok (minden, ami a hangszeren tul van) beszerzese pedig egy kulon tortenet, egy kulon vagyonert :)

Jol ertettem?

Koszonom, BUEK!

sid
sid
 

töpi [[ topi kukacka queen.rkcs.hu ]]

HozzászólásSzerző: töpi Dátum: kedd dec. 31, 2002 12:27 am

Igen. De én mindenképpen a "barkácsolást" javaslom. Nem túl komplikált m?velet, mert fellelhet? az eredeti kapcsolási rajz. A Strat hangzásoknak semmi köze az RS-hez, és tök mindegy, hogy single vagy hum. (Max annyi, hogy utóbbi vastagabban szól.) Ja, és elfelejtettem említeni a hangzás még egy fontos "kellékét" a penget?ként használt 6 penny-t. Helyette tökéletesen megteszi a mi kétforintosunk, ugyanis szinte ugyanolyan, viszont fontos, mert fém, kemény és rovátkolt a széle. Na és persze kell még a megfelel? játékstílus!! Ez a legkeményebb dió, mert RS ide vagy oda, Brian kezében minden ugyanúgy szól..:) Igazából itt van a soha meg nem fejthet? rejtély!! Sok szerencsét!
töpi
 

sid [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: sid Dátum: kedd dec. 31, 2002 6:15 pm

Na jo, eloszor megtanulok rendesen gitarozni, utana raerek barkacsolni :)

Tenyleg Topi, kolcsonadod a gitarod, hogy lemasoljam? IGEREM, hogy nem fogom ellopni ;]]]]]]]] (jaro motor, utlevel a taskaban)
sid
 

Krisztián [[ muslintza kukacka freemail.hu ]]

HozzászólásSzerző: Krisztián Dátum: kedd márc. 04, 2003 9:42 am

Cyasztok!

Nagy figyelemmel olvastam a hozzászólásotokat, s ezáltal nekem is lenne egy kérdésem. Töpi meg pár ember említette a "Trible Booster-t" Mit csinál az lényegében Miért fontos a "rendszerben"? Meg ha esetleg lenne rajzotok róla (Kapcsolási) s valahogy el tudnátok küldeni vagy valami infót akkór örülnék neki. :) A "Greg" féle egy kicsit borsos az árát tekintve.

Köszi el?re a választ!

Keep Queening!
Krisztián
 


Vissza: Klub témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 79 vendég

cron