Mióta ismered a QUEEN-t,és mióta a kedvenced?

otyec [[ otyec kukacka freemail.hu ]]

HozzászólásSzerző: otyec Dátum: csüt. nov. 07, 2002 4:41 pm

A családommal voltam Olaszországban, 1986 júliusában, akkor voltam 11 éves... Riminiben a kempingben orrvérzésig nagy hangszórókbók állandóan az A Kind Of Magic szólt...

Úgy érzem, hogy bár csak 89 óta "enyém" a Queen, olyan, mintha eddigi életemben mindig mellettem lettek volna.
otyec
 

Viki [[ kakao159 kukacka hotmail.com ]]

HozzászólásSzerző: Viki Dátum: pén. nov. 15, 2002 6:15 pm

Az ? zenéjükön n?ttem fel,a 90-es évek elején kezdtem gy?jteni a kollekciót. A legtöbb albumuk megvan.
Viki
 

BZ (Stonehenge) [[ bz kukacka stonehenge.hu ]]

HozzászólásSzerző: BZ (Stonehenge) Dátum: szer. dec. 18, 2002 3:06 pm

A hétf?i Kett?t?l Ötig kívánságm?sorral kezd?dött, ott nyomtak néha slágeresebb Queeneket, így hát egy BNV-n, mikor a nagymamám megkérdezte, milyen kazit szeretnék ajándékba, ráböktem egy Queenre. A The Game volt. Belehabarodtam teljesen. Ez olyan '83 körül lehetett. Aztán megkaptam egy évvel kés?bb a Works-t, és a Pecsa bolhapiacon elkezdtem ZX Spectrum játékokat cserélgetni régi Queen bakelitekért. Azóta ?rület és fanság van...
BZ (Stonehenge)
 

vasmacs [[ vasmacsek kukacka freemail.hu ]]

HozzászólásSzerző: vasmacs Dátum: szomb. dec. 28, 2002 1:01 am

Én '94 körül (kb.6 évesen) ismertem meg , egy videókazettáról, melyen Queen klippek voltak, amit a bátyám vett fel az MTV-r?l a Queen Weekend-en. Volt vagy 30 :-)) Utána elkezdtem meghallgatni a meglév? lemezeket, és hát "azóta ?rület és fanság van..."
vasmacs
 

SEA [[ meeow kukacka freemail.hu ]]

HozzászólásSzerző: SEA Dátum: hétf. jan. 06, 2003 4:37 pm

Még csak ébredeztem a világra, amikor Freddie-t állandóan összekevertem az apukámmal (...bajusz meg minden...) :)))
Aztán 5-6 évesen Bicycle Race, Radio Ga Ga, Mr.Bad Guy (no igen) stb.
Ezután több, mint tíz éves eltévelyedés, és végül 2001-2002 szilvesztere: GH 1-2-3, Made In Heaven és ANATO.
Ez van :)
SEA
 

Harger [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Harger Dátum: kedd jan. 07, 2003 4:46 pm

12 éves lehettem, mikor bemutatták a mozikban a Hegylakót... Kell ennél több? A "Here we are" sorral robbantak be szürke életembe, és azóta is itt vannak! :-)
Így utólag visszanézve, rémlik valami '78 tájékáról, a rádiók nyomtak egy nagyon csúnya, egyszer? számot, amiben nem volt zene csak dob és egy bácsi üvölözött. Állatira nem tetszett és egy tábort?z körüli helyszínt képzeltem el a dalnak. (Annyira nem nyúltam mellé, a tábort?znek valóban örültek volna a fiúk a klipforgatáson... :-))
Harger
 

Slightly Mad [[ slightlymad kukacka freemail.hu ]]

HozzászólásSzerző: Slightly Mad Dátum: szomb. jan. 18, 2003 8:44 am

Nyolc éves voltam 81'-ben (addig az ABBA volt az isten) amikor a bátyám megkapta jugó-ból a Jazz-t. Egyb?l bejött, hetekig csak azt hallgattuk. Mivel a bels? borítón a göndör srác volt a legfelt?n?bb, el?ször azt hittük, hogy ? Freddie. Egy évre rá Sheer Heart Attack (teniszüt?-gitározás a Stone Cold Crazy-re ezerrel), aztán The Game, majd az Opera. Ott csak ültünk és néztünk, hogy mekkora zene. Addigra már egyre többet lehetett hallani ?ket a rádióban is. A Works volt az els?, amit a megjelenésekor (na jó, pár hónappal kés?bb) vettünk meg. A továbbiakban összemosódik a lemezek beszerzésének sorrendje, a lényeg, hogy egy életre szóló függ?ség alakult ki kb. 20 éve. Néhány "leg-" is a Queen-hez f?z?dik Legnagyobb csalódás: a szül?k nem engedtek el még 86-ban a koncertre (pedig ?k is szeretik a Queent), csak a bátyámat, aki 5 évvel id?sebb, így ? számomra a legirigyeltebb ember. Legszebb ajándék: most a 30. szülinapra kedvesemt?l a teljes Freddie Solo Collection. Hát most itt tartok ... Amúgy üdvözlet minden fan-nak, Keep Queening!
Slightly Mad
 

otyec [[ otyec kukacka freemail.hu ]]

HozzászólásSzerző: otyec Dátum: hétf. jan. 20, 2003 9:53 am

A Vasmacs-féle sztori aranyos! "94-ben még csak 6 éves voltam".

Nekem - mikor még nem volt "fanság" - az volt az érzésem, hogy ez a bácsi "túlénekli" a zenekarát...
Amúgy narancssárga Philips kazetták, 82-83, majd 84 eleje, Komjáthy, meg B. Tóth, meg Zenebutik. Aztán Hegylakó... kiderült, hogy - mivel annakidején apám üzletelt jugoszláv bakelitekkel - otthon megvan az A Kind Of Magic. Hogy a B oldal második számában hallatszik, hogy kardoznak! és van benne skót duda is! és Kurgan azt mondja: "I know it's name"...

Amilyen élményt szeretnék még átélni ezzel kapcsolatban az az, hogy egy csepered? ifjúnak átadjam ezt az egészet, és el?ttem zsongjon be, és ezáltal nyisson a világra. Akinek volt ilyen élménye, az írjon!!!
otyec
 

Leroy [[ szalmab kukacka freemail.hu ]]

HozzászólásSzerző: Leroy Dátum: hétf. jan. 20, 2003 2:49 pm

Ha nem is csepered? kissrác,de egy korombeli csoporttársamnak sikerült "átadnom"valamit ebb?l az egész ?rültségb?l,kezd?dött ugye csak enyhe beetetéssel,néhány stúdió-nóta,aztán néhány koncert végighallgatása után már megvan neki az összes album,igaz csak mp3-ban,de a lényegen nem változtat.
A lakótársamat pedig csak néhány szám ragadta el,de azok nagyon,és egymás után képes volt meghallgatni a Gimme The Prize-t vagy 6-szor.És egyszer kellet csak megmutatni a Dead On Time-ot neki,kés?bb holt másnaposan erre ébresztett.Hát,röviden valahogy így történt.
Leroy
 

Pilátus [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Pilátus Dátum: hétf. jan. 20, 2003 4:50 pm

Juhhéj, a Dead on time nekem is hatásosnak tünt... :) (a beetetéshez...is)
Pilátus
 

ElőzőKövetkező

Vissza: Klub témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 84 vendég

cron