Ki volt közületek a '86-os pesti koncerten?

Sarlatan [[ sarlatan kukacka hello.hu ]]

HozzászólásSzerző: Sarlatan Dátum: szer. jan. 02, 2002 8:12 pm

Sosem felejtem!Hangfelvételt sajnos nem, de fotókat készítettem.
Sarlatan
 

Aura [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Aura Dátum: csüt. jan. 03, 2002 5:54 pm

Sarlatan!

Nem írnál róla egy kicsit b?vebben? Én úgy szerettem volna ott lenni...
(Egyébként ismerek egy palit, aki volt a koncerten, de sosem volt Queen rajongó. Csak azért ment el a koncertre, mert idegenvezet? volt és külföldi túristákat kísért, így vele nem lehet csak úgy eldumálni a koncertr?l!!!)
Köszi!!!
Aura
 

Sarlatan [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Sarlatan Dátum: csüt. jan. 03, 2002 10:37 pm

Aura!
Feladtad a leckét, mert nem igazán tudom, hogyan lehet egy koncertr?l, (és f?leg A koncertr?l) írni.
Remélem, hogy nem lesz "nyálas", de ne felejtsd el, hogy ez volt az életem egyik legmeghatározóbb élménye!
Valószinüleg láttad már a Bp-i koncertr?l készült filmet, de sajnos nem tudja visszaadni az akkori hangulatot, bár jó, hogy van, mert így legalább a Queen-ben sz?kösebb id?kben is visszanézhet?.
A Borotvaélen c. könyvben err?l leírtak(158. o. 2. bek.)úgy ahogy van, baromság!!!
Izzott a leveg?. Furcsa érzés volt 70 e-red magammal együtt lélegezni, v. inkább azt visszafojtva várni - a felejthetetlent.
Nagyon közel álltam (vagyis inkább tomboltam)a színpadhoz, ezért az összképet nem nagyon láttam, viszont így minden gesztusukat, mosolyukat igen.
Bocsi, ha nagyon csöpög?sre sikerült!
Kérdezz, ha nem válaszoltam a fel nem tett kérdéseidre!
Sarlatan
 

Aura [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Aura Dátum: pén. jan. 04, 2002 5:28 pm

Sarlatan!
Nagyon cuki vagy (és ne izgulj, hallottam már ennél nyálasabbat is...)!!!
Láttam a koncertfilmet.
A legjobb-szerintem-az volt, ahogy Freddie a 'Tavaszi szél...' szövegét a tenyeréb?l olvasta-ez csak a filmen ilyen felt?n??
Milyen hatást keltett a "Bohemian Rhapsody effektus"-azaz a kórus rész playbackr?l való lejátszása a ködfelh?ben?
Aura
 

Sarlatan [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Sarlatan Dátum: szomb. jan. 05, 2002 7:52 pm

Aura!

Szerintem az volt az egyik legjobb dolog, hogy Freddie megtanulta a kedvünkért a "Tavaszi szél"-t, az pedig, hogy a tenyeréb?l nézte a szöveget, kifejezetten aranyos volt, mert ekkor még emberibbnek t?nt(szóval nem úgy viselkedett mint egy beképzelt sztár). Egyébként nem is olvasta, inkább csak puskázott, de mivel a film egy jócskán megvágott anyag, így szembet?n?bb ez is.
A film nagy hiányossága még, hogy nem hallatszik rajta a közönség, pedig -hidd el- énekeltünk, és hihetetlen hangja volt a "közönség-kórusnak".

...Hogy milyen volt a "Bohemian effektus", amikor betöltötte az egész hatalmas teret, és mintha a fejedben (v.is az enyémben) énekeltek volna???
Szerinted??? :-)) ...És amikor újra berobbantak a színre mindannyian,...hát sosem tudnék egyszerre olyan sok csokit enni, hogy annyi boldogság-hormont a termeljen a szervezetem, mint akkor. (csöpp-csöpp):-)))

A Now I'm here végén, lehet, hogy az én zászlóm repült be a színpadra, de hiába kockázom ki, nem látszik rendesen.

Te (és még aki olvas minket) mikor, hogyan, hol találkoztál el?sz?r a QUEEN zenéjével?
Sarlatan
 

Larry [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Larry Dátum: vas. jan. 06, 2002 8:34 pm

Én sajnos nem voltam jelen a koncerten. De id?sebb haverjaimtól azért hallottam néhány dolgot.
Mindenesetre, azt biztosan tudom, hogy Freddie a Tavaszi szél eléneklésével oly mértékben inspirálta a korabeli rocksztárokat, hogy ennek apropóján énekelte el Axl Rose is a Tavaszi szélt 93-as koncertjén.
Larry
 

Sarlatan [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Sarlatan Dátum: hétf. jan. 07, 2002 10:40 pm

Aura!

Nem nagyon vannak ?kedvenc? számaim, mert mindet szeretem, inkább különböz? hangulataimhoz választom a zenéket.
Pl.: emberev? hangulat ellen: The Millionaire Waltz, Killer Queen
lazításképp:Bring Back That Leroy, Lily Of The Valley
hétf? reggel ellen: '39, Seaside Rendezvous, Good Company
feketéhez:You Take My Breat Away
elszálláshoz:Ogre Battle, White Queen,
leszálláshoz:Who Needs You
ezt tudod mihez:Love Of My Life
...és az összes többit akkor, ha el szeretném varázsolni magam, ami akár veszélyes is lehet, mert ha az utcán hallgatom, akkor csak hézagosan érzékelem a külvilágot.
Ha mégis választanom kéne, mert csak 3 albumot vihetnék egy lakatlan szigetre, akkor a Queen II-t, A Night at the Opera-t, A Day at the Races-t vinném, és a többi után sírdogálnék.

Az 1. találkozásom a Queen-nel a Bohemian Rhapsody c. volt. V.melyik kívánságm?sorban hallottam a rádióban -még zsenge koromban- és a címét sem értettem, mégis ekkor megpecsétel?dött a sorsom, mert így ki-, ill. át-, ill. megalakult a zenei ízlésem f?vonala.
Persze ekkor még nem lehetett Mo-on Queen LP-t (sem) kapni, így kés?bb Ausztriából sikerült megszerezni.
Tudomásom szerint az els? Mo-on hivatalosan forgalomba hozott LP a Hot Space volt. (Ha rosszul tudom, akkor javítsatok!)

Larry!

Tudsz v.milyen letöltést az Axl féle Tavaszi szélre?
Mit meséltek a haverjaid A koncertr?l?

Aura & Larry!

Ti melyik 3 albumot vinnétek egy lakatlan szigetre, ha csak annyit lehetne? (Másolt összeválogatás ez esetben nem érvényes! :-))) )

Ami még kimaradt a Bp-i koncertfilmb?l:
A jegyárusítást megel?z? nap(hetekkel a koncert el?tt) délutánjától sorakoztak a Népstadion különböz? pénztárai el?tt a népek (csapatostól). ?k az éjszakát is az aszfalton töltötték (kisszéken, nagy széken, hálózsákban, v. anélkül, -szerencsére nekem nem kellet, mert a haverjaim átvállalták ezt a nemes feladatot).
Sarlatan
 

Aura [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Aura Dátum: szer. jan. 09, 2002 5:09 pm

Sarlatan, Larry és Mindenki!
1. Innuendo
2. Kind Of Magic
3. Night At The Opera
(+ becsempészném még az összes többi Queen és Freddie albumot, a Metallica, Nirvana, Guns'N'Roses stb összes albumát)
Larry!
Te hol találkoztál az Axl-féle változattal?
Nem tudsz vmi jó helyet a neten, ahonnan le lehet tölteni?
A kedvenc számaim (mostanában):Hitman, Gimmie The Prize, Princes Of The Universe, The Show Must Go On, Hang On In There...
Aura
 

Larry [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Larry Dátum: szer. jan. 09, 2002 10:22 pm

Aura!
Személyesen még nem találkoztam Axl Tavaszi szél változatával, nem voltam kinnt a 93-as koncerten, akkor még csak 11 éves voltam. Viszont több rocker haverom is kinnt volt, ?k meséltek róla, az meg már csak az én formám, hogy mire megszeretek együttest feloszlik.
Viszont van még 1 csemegém számodra: Axl énekli a Sail away sweer sister-t (igaz, hogy csak 1 taktusát) a 92-es Tokioi koncerten, és azt sok helyen láttam, de megpróbálok utánanyomozni a Tavaszi szélnek is.
Larry
 

leonsio [[ leonsio kukacka inf.elte.hu ]]

HozzászólásSzerző: leonsio Dátum: szer. jan. 09, 2002 11:03 pm

Hello, mindenki,
En sem voltam ott a Queen Budapesti koncertjen, es ez a legnagyobb szivfajdalmam... Ha 10 evvel idosebb lennek.
A Queennnel ugy talalkoztam, hogy 3-4 eve a Z+ egyik esti alterego musoraban lattam az Innuendo c. szamot, hallgattam, neztem azt a vizualis orgazmust, es neha nem hittem el, hogy meg mindig ugyanazt a szamot hallgatom. Utana gyorsan megszereztem egy Queen osszest, radobbentem, micsoda eletmuve volt Mercurynak, azota fanatikus vagyok... A Budapesti koncertrol sokaig nem is tudtam, egyszer egyik jobaratomnal jartam, es a videokazettaik kozt talaltam egy Queen - Live in Budapest darabot; a kovetkeo 2 oraban a tv-juket es vidojukat foglaltam, mert kijelentettem, hogy ezt most egyulto helyemben meg is nezem.
Top 3:
- Innuedo
- Works
- Jazz
Top szamok:
Innuendo, Bijou, Hammer to fall, Another one bites the dust, Mustapha, More of that jazz, One vision, Killer queen, It's a beautiful day... stb
leonsio
 

Következő

Vissza: Klub témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron