Miért utáljuk a Flash Gordont?

Khashoggi [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Khashoggi Dátum: vas. márc. 25, 2001 8:41 pm

Ez a téma magáért beszél. MHa legrosszabb albumról kérdeznek titeket, mindenki rávágja, hogy Flash. Pedig színvonalát tekintve nem rossz, a korabeli szintetizátorzene kicsit idegesít?, de alapjában véve egész jó, de nagyon rövid az album, szerintem túlságosan is.
Szerintem azért éreznek ellenszenvet a Flash iránt, mert nem a szokásos Queen, ez más, itt mutatja meg igazán a zenekar az igazi tehetségét, ?k tudnak filmezenét is írni, mi meg ezt úgy értékeljük, hogy szar, megvesszük, mert hiányzik a gy?jteményb?l, aztán egy-két kínos meghallgatás után porosodik a polcon. Nem mondom, hogy én a kedvenceim közé sorolom a Flash-t, de elismerem a színvonalát, ami legalább felér egy A Day At The Races-ével. Vannak ennél sokkal rosszabb albumok, személy szerint nekem a The Game-t kínszenvedés volt végighallgatni. A négy kislemez tökjó, de többi... Egysíkú egy lemez, és óriási baki, hogya Dragon Attack-et a Bites The Dust mellé rakták; ugyanaz a kett?. Várom a válaszokat, miért nem szeretitek, vagy miért szeretitek a Flash Gordont.
Khashoggi
 

Moby [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Moby Dátum: hétf. márc. 26, 2001 2:24 pm

Az egyik els? Queen lemezem volt a Flash, valami átmásolt kazin. Kétszer ha meg bírtam hallgatni aztán rávettem valamit és azóta se hiányzott!!! Viszont nem utálom, és érdekelne hogy most ez az utálat komoly a részetekr?l vagy egyszer?en csak titeket sem érdekel az anyag (mint ahogy engem sem) és rosszul fogalmaztátok meg ezt. Mert azért az utálat a szótár szerint valami olyasmi, amit gy?lölsz, amit elpusztítanál és számomra a Flash azért nem ez a kategória.

Valaki írta nemrégiben errefelé hogy valamelyik Flash számmal nyitott a Queen néhány bulin és helytállónak tartom ezt az érvet. A Flash egy pocsék, nevetséges filmhez készült, amely bár scifi, nehezen hasonlítható a Mátrixhoz, ami hatását vagy a köré épült kultuszt illeti. Hasonlóság viszont, hogy mindkett? képregényre épült. Viszont azért vannak benne szép motívumok (amikor Brian elgitároz valami esköv?set) meg a Greatest Hits I-en is szeretem a Flasht. Szóval a lemez jobb, mint a film, csak éppen el van kapkodva, és talán a banda se nagyon tudta hogy mit kellene egy filmzenével kezdenie. Filmzeneként mégis stimmel, önmagában azonban nem áll meg a lemez. Nagyon komoly gy?jt?knek való, és abszolút nem az a kategória, mint a Kind Of Magic. Valahol láttam egy érdekes fórumot ahol arról volt szó, hogy mennyivel jobb lenne a Hegylakó a Queen zenéje nélkül - ez is egy vélemény.
Moby
 

Space Penguin [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Space Penguin Dátum: hétf. márc. 26, 2001 10:42 pm

Tetszik ez a topik, mert a durva címével ellentétben itt csupa olyan dolog derült ki, hogy végülis ez egy jó album :-)

Én régen hallottam, de ha írtok még 1-2 okosat esküszöm el?veszem (mármint a lemezt)
Space Penguin
 

Fairy Feller [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Fairy Feller Dátum: pén. ápr. 06, 2001 12:44 am

Teljes mertekben Mr. Fahrenheit-tal tartok - a konkretumokban is, egy az egyben!!!
A Football Fight is rulez!!
Fairy Feller
 

Mr Fahrenheit [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Mr Fahrenheit Dátum: kedd ápr. 10, 2001 10:54 pm

adalékként hozzáteszem, hogy ebben a filmben hangzik el el?ször a mondat "who wants to live forever.."
Mr Fahrenheit
 

Khashoggi [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Khashoggi Dátum: pén. ápr. 13, 2001 2:04 am

Lehet, hogy félreértettétek a topikot, de nekem pont az volt a célom, hogy a Flash jó tulajdonságait gy?jtsük össze. Egyébként a Hot Space-en hülyeség lenne vitatkozni. Ennyi er?vel ellenségeskedhetnénk az A Kind Of Magic-kel, mert túl popos, vagy az els? albummal, mert kemény rock.
Khashoggi
 

[[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Vendég Dátum: pén. ápr. 13, 2001 3:37 pm

Nem azért mondtam, hogy elverjem a port a Space-en. De ez az album is arról hires, hogy sokan nem szeretik. Pedig szerintem frankó, csak sokan az els? rossz benyomás után leirják miel?tt felfedeznék. Rock-szempontból érthet? ez a fajta reakció, és nekem se jött be els?re pont emiatt. Aztán ma már ott tartok, hogy a Staying Power az egyik kedvencem, és az albumot többet hallgatom, mint a Works-öt.
Vendég
 

[[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Vendég Dátum: szer. máj. 16, 2001 6:44 pm

szerintem mert az hiányzik bel?le ami a Queen mozgatórugója:a VÁLTOZATOSSÁG
Vendég
 

Fairy Feller [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Fairy Feller Dátum: pén. máj. 18, 2001 3:46 pm

Mr Fahrenheit: kapd be!! ; )
Fairy Feller
 

Mr Fahrenheit [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Mr Fahrenheit Dátum: pén. máj. 18, 2001 8:12 pm

Fairy Feller: na már kezdtem félni hogy nem ajánlod fel... :))))
Mr Fahrenheit
 

Következő

Vissza: Klub témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 81 vendég

cron