ukulele

uke [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: uke Dátum: hétf. nov. 20, 2006 5:48 pm

nem tudjatok, hogy kishazankban merre lehet uk[u/e]lelet venni?
uke
 

Lacóka [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Lacóka Dátum: szer. dec. 20, 2006 10:46 pm

Sztem arról h hol lehet ukulelét venni :D Válaszom: lövésem nincs. Talán a zenész részleg tud segíteni :D
Lacóka
 

Breakthru [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Breakthru Dátum: csüt. dec. 21, 2006 8:31 pm

Hát ez fantasztikus! Nyitok egy boltot! Már lehet kapni az ukulelés cuccokat! Viszik, mint a cukrot! Jó üzlet! Sose tudtam mi hiányzott igazán. Hát ez!
Breakthru
 

zuzusz [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: zuzusz Dátum: csüt. jan. 25, 2007 7:25 pm

Az ukulele egy húros hangszer, tulajdonképpen a gitár pici, négyhúros változata. Sokan mint hawaii gitárt ismerik, hiszen a polinéz szigetvilág kedvelt hangszere.

Az ukulelét általában Hawaii zenéjével azonosítják, ahol a neve durva fordításban "ugróbolhát" jelent. Az 1880-as években alakult ki a portugál braguinha és a rajão keveréséb?l. 1879-ben három ember érkezett a Ravenscrag fedélzetén Portugáliából Hawaiira, Honoluluba, ahol az els? ukulelekészít?kként lettek számontartva. ?k voltak Manuel Nunes, José do Espírito Santo, és Augusto Dias. Egyikük, Manuel Nunes szomszédja volt a híres ukulelejátékosnak, Bill Tapiának. Az els? hangszerét neki adta el 1915-ben, 75 centért.

Az ukulelének négy f?bb változata ismert (a kisebbt?l a nagyobb felé haladva): szoprán (az eredeti méret), koncert, tenor (1920 óta) és bariton (az 1940-es évek vége óta). A tenor hangszeren a húrok általában duplázva vannak: hat húros (amikor az els? és a harmadik húr van duplázva), vagy nyolc húros (amikor mind a négy húr duplázva van) változat ismert.

Az USA-ban a szoprán és a koncert ukulelék a C6 akkord szerint vannak hangolva, azaz G-C-E-A, a mélyt?l a magasig haladva, úgy, hogy a G egy oktávval meg van emelve, "beszúrva" ezzel az E és az A húr közé.

George Harrison élete utolsó éveiben nagyon érdekl?dött az ukulele iránt. Mindig hordott magánál kett?t, hogy mindig legyen kivel játszania, még a zenész-producer Jeff Lynne-nel vagy Paul McCartney-val is. Egyéb híres emberek, akik játszottak ukulelén: Jimi Hendrix, Neil Armstrong, Tony Blair és Elvis Presley.
zuzusz
 

zuzusz [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: zuzusz Dátum: csüt. jan. 25, 2007 8:47 pm

Az ukulele szöveget a Wikipédiáról szedtem. Ilyen eccer?.
zuzusz
 

Lacóka [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Lacóka Dátum: csüt. jan. 25, 2007 9:06 pm

Adhattál volna linket. Mellesleg h hol lehet venni, az nem derül ki. De azért kösz. (mondjuk én nem kérdeztem semmit)
Lacóka
 

zuzusz [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: zuzusz Dátum: pén. jan. 26, 2007 3:00 pm

Lacóka! Beütöd a google.com keres?be, és bejön. Ott van a képe is. Szerintem hangszerboltokban kapható. Vagy a zsibin:-)))
zuzusz
 

zuzusz [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: zuzusz Dátum: pén. jan. 26, 2007 3:05 pm

http://www.addel.hu/template/temp1/deta ... ctid=68329
Na, hogy minden tökéletes legyen: A neten itt lehet ukulelét kapni. Bruttó 5490 HUF.
zuzusz
 

Dani [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Dani Dátum: hétf. jan. 29, 2007 6:35 pm

www.lajkohangszer.hu Itt is találsz ukululét, és banjot is. a Gitárok kategóriában keress;) Szerintem az ?sfórumozók jobban örültek volna, hogy valamelyik Ki tudja?? topicba tezed, és nem nyitsz ezért egy újat... De most már mindegy... örülök, hogy segíthettem...:D
Dani
 

Lacóka [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Lacóka Dátum: vas. feb. 11, 2007 12:26 pm

Sztem bendzsó, de én béna vok...
Lacóka
 

Következő

Vissza: Klub témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron