HOT SPACE

zuzusz [[ z ]]

HozzászólásSzerző: zuzusz Dátum: csüt. jan. 25, 2007 8:39 pm

A fiam ma 3-ra szigorlatozott, de nem hajlandó +mutatni, csak az inedxe hátsó részét, ahová a szogorlatok vannak írva. megüt a guta!
zuzusz
 

zuzusz [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: zuzusz Dátum: csüt. jan. 25, 2007 8:41 pm

Persze, Oberon! meg Cato, Varro, Columella, no és Plinius írt róluk. Merthogy ?k mindenr?l írtak.
zuzusz
 

snyper [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: snyper Dátum: pén. jan. 26, 2007 10:01 am

http://www.youtube.com/watch?v=vjvVBCNcL_A
mindenki döntse el, h. kinek ad igazat. sztem nem sok közünk van a finnekhez, így, h. hallom, h. hogyan beszélnek... olyan hangok vannak a nyelvükben, amilyeneket én máshol nem láttam (pl. az "L" bet?jük, ami egy nagyon kemény, gégehang...).
hogy honnan származunk, senki sem tudja, és sztem nem is fogjuk soha megtudni. frankón sikerült a múltunkat teljes homályba süllyeszteni a komcsiknak, meg azoknak, akik mindennap kidobnak egy-egy új elméletet, ezzel egyre széttagoltabbá téve a magyarok véleményét a származásunkról... ahelyett, h. összefogva mindenki egyszerre kezdene kutatni a legkisebb részleteket is figyelembe véve... akkor talán sikerülhetne, de addig semmiképp. de hát a magyarok nem fognak össze soha, semmilyen ügyben...
snyper
 

whiteman [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: whiteman Dátum: pén. jan. 26, 2007 10:10 am

Akié a múlt, azé a jelen! Akié a jelen azé a jöv?!
whiteman
 

snyper [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: snyper Dátum: pén. jan. 26, 2007 11:07 am

=akié a múlt, azé a jelen?
akkor ezért próbálják a nagy hatalmak elt?ntetni a megszállt országok múltját?
snyper
 

chip [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: chip Dátum: pén. jan. 26, 2007 11:51 am

h?... nem hittem volna h majdnem egy évvel a megnyitása után ilyen okosságok lesznek a kicsi háccpész topikomban:D
chip
 

Oberon [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Oberon Dátum: pén. jan. 26, 2007 12:40 pm

snyper: a finn-magyar nyelvrokonság nem teljes egyezést jelent, csak azt, hogy közös ?ssel rendelkeznek valahol a múlt homályában. Ám mivel a két nép földrajzilag teljesen más irányba ment, más hatásokkal találkozott az elmúlt durván 1200 évben, eléggé összekavarodtak a dolgok. A magyarok például elég sokat keveredtek a türkökkel úgy félúton az Urál és Mo. között, és emiatt igen jelent?s a török befolyás is a nyelvben, f?ként a szókincsben és kiejtésben, de a nyelvtan alapvet? szabályai a finnugor rendszer alapján mködnek.
Oberon
 

whiteman [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: whiteman Dátum: szomb. jan. 27, 2007 2:06 am

Mikor a magyar kapcsolatba kerül más néppel, azonnal átvesz t?le valamit. Türk, avar, szláv, török, német, stb Csak épp azok nem vesznek át t?lünk semmit!Milyen érdekes! A nyelvünk tele van török eredet? szavakkal! Úgy értem honfoglalás el?tti török szavakkal.Aztán rá hat-hétszáz évre idejön a török és egy szót nem értünk egymás nyelvéb?l! Igen Snyper jól értetted!!!!! De ez a téma tényleg nem ide való!! Chip vasárnap szóban!:))
whiteman
 

Oberon [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Oberon Dátum: szomb. jan. 27, 2007 11:21 am

Igenis sok magyar szó van a környez? nyelvekben, cak körül kell nézni.
Itt van például egy írás a horvát-magyar nyelvi kölcsönhatásról:

www.mta.hu/fileadmin/szekfoglalok/000853.pdf

Az meg, hogy senki se értette a törököket, egyáltalán nem biztos, egy-két szó ismer?s lehetett. Mint az ír és az angol nyelv: mindkett? rengeteget kölcsönöz a msiktól, a beszél?i mégsem értik egymást, maximum egy-egy jelent?sen eltorzult szót észrevesznek.
Oberon
 

moondream [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: moondream Dátum: szomb. jan. 27, 2007 5:19 pm

ha nem vagyok túl indiszkrét, a szkítáknak meg finneknek mi a tököm közük van a Hot Space-hez??? netán ?k is Queen-rajongók????
moondream
 

ElőzőKövetkező

Vissza: Klub témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron