SAJNOS "illegálitésön" Queen de azé' jó...

Dr M [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Dr M Dátum: hétf. nov. 28, 2005 10:25 pm

vm: Én mertem buzi kokainos arabnak nevezni a világ legjobb énekesét. Nem hiszem, hogy a remixel? "ékeskedne" más tollaival. Amit csinál, az nem könny? egyébként.

Lacóka: valóban, Dr M a honlap karbantartója, azaz én.

The Eye: köszönöm :)

Oberon: Freddie valóban nem egy kimondott arab. Az iráni arabok és a perzsák története nem könny? olvasmány, mi csak azt hisszük hogy a zsidóság nehéz kérdés, meg kell nézni azt a világot, na az tényleg nem egyszer?. Ráadásul Freddie szüleinek ?sei Indiába menekültek az irániak el?l, hogy aztán Zanzibárban szülessen a kis Freddie. Tudatában vagyok annak, hogy hülyeség ?t arabnak nevezni, ezért tettem :)

Starfleet: köszi a biztatást. Dritte Raumot én is bírom, de a White Man anyagnak nem találom nyomát sem. A feldolgozásoknak nem minden fajtáját kell a szerz?nek engedélyeznie. Ha minden ugyanúgy hangzik el, mint az eredetiben, azaz nincs változás a zenében, a hangszerelésben és a szövegben, akkor egy már közzétett dalt bárki lemezre vehet, ha megfizeti a jogdíjat. Ezért van olyan sok "iksz ipszolon performs the songs of Kylie Minouge" és társai a Teszkóban, mert ehhez nem kell engedély. Az Electric Six szerintem ez az eset, ami a zenét illeti, hiszen minden ugyanaz, csak másképp szól egy kicsit, az pedig belefér. A videoklip pedig kérdéses, hogy tartalmaz-e jogvédett anyagot (pl. Freddie image), de az nem készülhetett a szerz? engedélye nélkül szerintem, mert a megfilmesítési jog nem jár automatikusan a dal feldolgozásához, azt a szerz?nek minden egyes alkalommal (pl. filmzene) meg kell adnia. Extrém esetben err?l a jogról (az egyéni elbírálás jogáról) lemondhat a szerz?, de Roger Taylor ügyvédje 1984-ben már leglább 7-8 éve Jim Beach volt, kizártnak tartom hogy ilyen szerz?dést kötöttek volna az ? kifejezett kárára. Lehet, hogy ?k viccesnek találták... a pénz nem hinném hogy számít, mindenesetre a video után és a dal után is jár jogdíj a szerz?nek minden lejátszás után. A zene feldolgozásához (amilyen pl. a Dritte Raum vagy éppen a Q-Unit) kell a szerz?i el?zetes engedély, ezeket nagyon ritkán szokták megadni.
Dr M
 

Vera [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Vera Dátum: csüt. jan. 26, 2006 3:09 pm

Na, vissza az eredeti témához!

Talán valakit érdekel: most éppen az 1982-es zurich-i koncert a tölthet? le a
www.queenrocks.ru
honlapról azon belül:
->Downloads->100+1 Boot
Vera
 

elfogult chip [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: elfogult chip Dátum: csüt. jan. 26, 2006 4:56 pm

ismertem már és mindenkinek ajánlom...
bár, 1982-es turné eleve nem lehet rossz :DDDDDDD
elfogult chip
 

Vera [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Vera Dátum: pén. márc. 03, 2006 10:37 am

Most egy Roger cucc (Cosford Mill, Surrey, UK
24.09.1998
Roger Taylor - The Cyberbarn Gig)
van fenn a
www.queenrocks.ru
oldalon letölthet? állapotban(Downloads>100+1Boots)
Vera
 

robin [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: robin Dátum: hétf. máj. 15, 2006 10:59 am

szerintem érdemes elolvasni, én szeretem az ilyet. ? csinálta a play the game/imagine mixet. és most csinált egy ujat rock in black cimmel, acdc meg queen meg sok minden egyben. az oldalán van bel?le egy minta kb 1 perc. nekem bejött.
Íme a cikk:

http://www.gohomeproductions.co.uk/images/ghp_cr_06.jpg
robin
 

snyper [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: snyper Dátum: pén. dec. 08, 2006 2:51 pm

a grammy.ru-n van 2 konci (hang)... 01.12.1977 NY + 08.12.1980 London...
ha érdekel vkit, akkor itt 1 link:
http://www.grammy.ru/music/mcatalog.php ... nger=Queen
én még nem töltöttem le, ha vki veszi a fáradságot, és letölti, mesélhetne róla mert kíváncsi vok...
snyper
 

Előző

Vissza: Queen és a Jövő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron