Melyik albumán használt elõszõr a Queen szintetizátort?

Aréna [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Aréna Dátum: hétf. nov. 07, 2005 11:42 pm

Az "electric piano"-t valahogy úgy képzeld el, mint az akusztikus gitár-elektromos gitár párhuzamot. Ugyanúgy mechanikus módon kelti a hangot, mint a gitár, dob, szájharmonika, stb.
A Wurlitzer zongorában, egyenként hangolt kis fémlemezkéket pendülnek meg, amik valójában kondenzátorok.
A Rhodes is hasonló, csak ott fémrudacskák vannak, megütve a kalapáccsal. (Eztt viszont csak hallomásból tudom, Wurlit viszont már láttam szétszedve, és akkor értettem meg, miért is nem szinti szól a besztfrendben :-)
Az elektromos orgonában viszont hanggenerátor van, tehát elekrtomos úton jön létre a hang, amiket aztán effekteken küldenek át, stb. A "modernebb" szintik pedig már hangmintákat használnak.
Aréna
 

hh [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: hh Dátum: szomb. nov. 12, 2005 3:34 pm

A Liar-részlet tényleg megtévsztésig orgonaszer? hangzás. A "Now Im Here"-ben szintén hallani. Szerintem az is (bármint elektromos orgona).
hh
 

wendigo [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: wendigo Dátum: szomb. nov. 12, 2005 4:25 pm

hh: denemám! még Commander Brian is mesélt valamelyik interjúban arról, hogy kevergették és effektezték ki a szóban forgó "orgonahangot" a Red Special hangjából.
wendigo
 

Dani [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Dani Dátum: csüt. jan. 12, 2006 4:02 pm

A Game albumon. Ez holtbiztos. Brandy féle Queen-kvíz szerint a Game. Egészen addig az a Rhodes piano, zongora volt a billenty?szólamokban. A többi gyanús dolgot Brian csinálja az effektjeivel.
Dani
 

Előző

Vissza: Queen és a Jövő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron