Melyik albumán használt elõszõr a Queen szintetizátort?

kendy [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: kendy Dátum: vas. nov. 06, 2005 8:13 pm

Érdekl?dni szeretnék,hogy a Queen melyik albumán használt el?ször szintetizátort?Mert ha jól tudom ?k különösen büszkék voltak arra egy ideig,hogy nem használják ezt a hangszert és állitólag ezt külön ki is nyomtatták a lemezikre.Lehet,hogy rosszul tudom de ha valaki tudna err?l valami felvilágositást adni akkor azt nagyon megköszönném.
kendy
 

vírus [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: vírus Dátum: vas. nov. 06, 2005 8:44 pm

nemtudom pontosan de a Breakthruban már van az I was born to love youban orgona van (hallás után) miracleban már biztosan sztem
vírus
 

Coulthard [[ Mercury kukacka pofa.be ]]

HozzászólásSzerző: Coulthard Dátum: vas. nov. 06, 2005 8:50 pm

Remélem nem tévedek nagyot, de úgy tudom a "The Game"-en volt el?ször szinti.
Coulthard
 

mozart [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: mozart Dátum: vas. nov. 06, 2005 11:43 pm

Az electric piano, meg az ilyen Rhodes-zongik "nem számítanak" szintetizátornak :)

Az els? szintetikus hangokat a Get Down Make Loveban hallhatjuk, de hivatalosan tényleg csak a The Game-re írták rá. Egy Oberheim OBX nev? cuccos volt.
mozart
 

wendigo [[ wendigo kukacka wendigo.hu ]]

HozzászólásSzerző: wendigo Dátum: hétf. nov. 07, 2005 10:04 am

konkrétan szintetizátor (tehát szintetikus hangokat hullámformákból vagy digitális jelekb?l el?állító berendezés) a The Game-en van el?ször, egy Oberheim OBX. Itt még csak effektekre használják, mint a lemez (és a play the game) eleje, valamint pár pici effekt az another one bites the dustban és a rock it-ben.
A You're My Best Friend-ben tényleg Rhodes van ami tulajdonképpen egy amolyan torzított zongora, nem igazi szinti.
A Get Down-ban pedig egy darab szinti sincs annak ellenére, hogy úgy szól - itt minden hangot Freddie énekéb?l és Brian gitárhangjaiból kevertek ki, volt, amit visszafelé játszanak, vagy tönkrekórusoznak, loopolnak, ilyesmi. Az akkori stúdiótechnikával ez zseniális volt.

A Game mellett készült Flash Gordonban már baromi sok a szinti, ez igazából két dolognak köszönhet?: itt kísérleteztek a szintihangokkal, úgy gondolták, itt lehet, ez nem szabvány Queen sorlemez lesz, másrészt eléggé rohanósan csinálták a zenéket, és a filmet is csomószor vágták át (így is borzalmas lett), így szinte csak két normális "dal" van a lemezen, a többi effektsor és pár egyszer? szintidallam.
wendigo
 

Drkazmer [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Drkazmer Dátum: hétf. nov. 07, 2005 6:05 pm

Dehát akkor neeeeem a You're My Best Friend az els?????
Nem a zongora frankó hangja jön ki, hanem valami elektromosan effektezett valami
:-D
Drkazmer
 

wendigo [[ wendigo kukacka wendigo.hu ]]

HozzászólásSzerző: wendigo Dátum: hétf. nov. 07, 2005 8:15 pm

tulképp nem, mivel alapvet?en torzított zongorahang szól a besztfrendben. a szinti az szinti, a ródsz az ródsz. :-)
wendigo
 

FMBMRTJD [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: FMBMRTJD Dátum: hétf. nov. 07, 2005 8:28 pm

A News Of The World-ben el?ször


FMBMRTJD
 

mozart [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: mozart Dátum: hétf. nov. 07, 2005 8:51 pm

Wendigo! Ott a Pont! :)

bár nekem azért volt olyan gyanús, mert olvastam valahol egy ilyet a Bites The Dustról:

"A dal közepén felbukkan az a harmonizer, amely a Get Down Make Love-ban is
hallható volt."

nyilván akkor valami gitáros effekt-kütyü lehetett..
mozart
 

Robin Hood [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Robin Hood Dátum: hétf. nov. 07, 2005 9:11 pm

This album includes the first appearance of a Synthesizer (an Oberheim OBX)
on a Queen album.

Ezt a Bijou nevü információs progiban találtam a The Game r?l. Gondolom nem írták volna oda ha nem így volna. Mert elég kényesen kezelték a srácok ezt a szinti kérdést.
Robin Hood
 

Következő

Vissza: Queen és a Jövő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron