A rózsaszín karkötõ a zenemásolás ellen

Aréna [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Aréna Dátum: vas. nov. 06, 2005 10:59 am

Ezzel valójában az élôzene fontosságára akartam rámutatni. Manapság ugyanis már bárki kiadhat lemezt (bár ez már elég régóta így van), valós zenei tudás hiányában is és elmehet playbackelni, "berakja a kazit és kész". Persze a médiajátszásból stb is tud befolyni elég jó pénz (sôt), de ezen leginkább a kiadó gazdagodik, nem a müvész.
Szóval sztem a stúdiómunkának nagyjából azt a célt kellene szolgálnia, hogy "reklámozza" a zenekart, illetve, hogy maradandó dolog legyen belôle, de ha az ember meg akarja hallgatni valamely elôadót, azért ne feltétlen kelljen kifizetni súlyos ezreket (internetes dalvásárlás 1 dollárért). Az igényes dolgokért persze kiadom a pénzt, (lásd Queen összes nagylemez), csak az a baj, hogy a magyarországi anyagi helyzet nem igazán ad arra lehetôséget, hogy mindent ki tudjunk fizetni. Ezért viszont sajnos átestünk a ló túlsó oldalára és már mindent másolgatunk.
Aréna
 

Dr M [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Dr M Dátum: vas. nov. 06, 2005 2:16 pm

Nem hiszek az állításodban, hogy "manapság bárki kiadhat lemezt". Túrd végig az internetet és nézd meg, hány tehetséges fiatal banda van, akik nem tudnak lemezt kiadni mert a lemezkiadók nem foglalkoznak velük. Kedvenc példám Caramel: megkereste a dalaival az összes magyar lemezcéget és mindenhonnan elküldték. Aztán a közönség szavazatai alapján megnyerte a Megasztárt és hirtelen minden kiadó ?t akarta. Ezzel mindössze azt szeretném illusztrálni, hogy rengeteg tehetséges arc van, a kiadók azonban nagyon gyakran tévesen mérik fel a közönség igényét és a saját korlátaik között verg?dnek. Kurva nehéz tehát kis hazánkban lemezet csinálni, pláne sikeres lemezt.

A médialejetszásból alaphelyzetben a kiadó és az el?admóm?vész pontosan ugyanannyit keres. De a médialejetszásból a szerz? is hasznot húz, tehát ha a szerz? és az el?adó ugyanaz, akkor ebben a tekintetben ? a nyertes. Hozzá kell tenni persze, hogy a kiadók viszont az eladott üres kazetták és CDk után is keresnek, ennek összegét én nem ismerem.
Dr M
 

Dr M [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Dr M Dátum: vas. nov. 06, 2005 5:21 pm

Hogyhogy "nem jár sok". Mondjuk 300 Ft-ot kap CD lemezenként egy el?adó. 10,000 példány esetén ez 3 millió. Szerintem ez jó pénz. És újra el?hoznám az érvet a lemezvásárlás mellett: ha nincs lemez, nincs koncert, nincs rádiós játszás, nincs klip, nincs semmi. Ahhoz hogy lemez legyen, azt meg kell venni.
Dr M
 

Redgrave [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Redgrave Dátum: vas. nov. 06, 2005 6:59 pm

"A Brian által ajánlott honlapok egyikén az összes stúdiólemeze leszedhet? ingyen, és egy csomó koncert is fent van."

És hol? Thx.
Redgrave
 

Dr M [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Dr M Dátum: vas. nov. 06, 2005 8:30 pm

Dr M
 

Drkazmer [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Drkazmer Dátum: hétf. nov. 07, 2005 6:00 pm

Szerény véleményemet szeretném közzétenni.
Nem kell álszentkednie senkinek, biztosan töltött már le ingyér' mp3 fájlokat.
Én személy szerint törekszem, hogy megvegyem a Queen lemezeket és DVD-ket eredetiben. De arról is meg vagyok gy?z?dve, hogy sokaknak nem áll módjukban ezt megtenni. Megint egy másik tészta a bootleg dolog. A pénzért árulást elítélem, de szerintem mindegy?nk örül, ha egy ritka koncert felvételét kaparinthatja meg.
Szerintem minden maradjon a régiben...
Drkazmer
 

vírus [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: vírus Dátum: hétf. nov. 07, 2005 7:56 pm

Jó ez a topic nem azért nyilt hogy ez ellen t?ntessen, metg aki eddig töltött 'ingyér' az továbbra is fog
vírus
 

Előző

Vissza: Queen és a Jövő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég

cron