We Will Rock You - musical

KP1965 [[ kopcsay.peter kukacka axelero.hu ]]

HozzászólásSzerző: KP1965 Dátum: csüt. szept. 01, 2005 4:27 pm

Nagy élményben volt részem az elmúlt héten, ugyanis életemben másodszor eljutottam Londonba. (El?ször 1992-ben voltam a HQFC szervezésében a Freddie emlékkoncerten.)
Ha már ott voltam, természetesen jegyet vettem a Dominion Theatre ?We Will Rock You el?adására.
A történet valamikor a jöv?ben játszódik, egy utópisztikus társadalomban, ahol a Killer Queen és fia zsarnokoskodik. A lázongókat becsukják, vagy bujkálnak a lepusztult metróállomásokon. Valahonnan el?kerül egy fiú (Gallileo Figaro) és egy öreg segítségével felfedezi a régen elfelejtett rock zenét. Közben a jól ismert Queen számokat éneklik némileg átköltött szövegekkel.
A kísér?zenét él?ben nyomják, a zenekarban egy ismer?st is felfedeztem, Spike Ednie-t.
Nagy hangulat volt, a közönség tombolt, a Bohemian Rhapsody-t ráadásként a darab végén játszották el.
Fantasztikus, hogy a darab már négy éve, minden nap megy és még most is telt ház volt.
Aki arra jár és megteheti, feltétlen nézze meg, nagy élmény! Jó lenne, ha majd nálunk is bemutatnák, mondjuk a Madách Színházban. Furcsa lenne a Queen számokat magyarra lefordítva, egy musical betétdalaiként visszahallani.
Van valaki a fórumosok között, aki esetleg szintén látta a darabot? Hogy tetszett?
KP1965
 

Kurt [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Kurt Dátum: csüt. szept. 01, 2005 4:54 pm

A darabot nem láttam, a hangfelvételt meghallgatnám, ha meglenne a finálé (Bo Raph), de hát nincs :(...
Kurt
 

Delilah [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Delilah Dátum: csüt. szept. 01, 2005 5:11 pm

Végre valaki leírta, amire már régen kiváncsi voltam...
Köszönöm, köszönöm...
Jó lenne, ha a hallott zenét is kicsit kielemeznéd(milyenek voltak az énekesek? hangszerelés? stb)
Egyébként nem lenne annyira gáz magyarul is meghallgatni (ez csak attól függ, kinek a kezébe kerül feldolgozásra). Egyébként meg lenne megint valami, amin lehet csámcsogni... (ezekben a nehéz Queen mentes id?kben).

Mégegyszer köszi a beszámolót többünk nevében.
Delilah
 

Ré [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Dátum: csüt. szept. 01, 2005 7:00 pm

http://www.brianmay.com/whatsnew.html

Ezen a címen egy Aug.31-ei hír:WWRY Yapan Movie Clips
A Report001-re kattintva láthatunk egy kis ízelít?t a japán showból!!
Azért a WWRY nem semmi, f?leg a vége!!Amit ott m?velnek a táncosok!!Szívesen beállnék:D
ja és angolul van, sztem minden országban...
 

Kurt [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Kurt Dátum: csüt. szept. 01, 2005 7:08 pm

Nem, sztem minden országban anyanyelvben...leglaább én az orosz verzióról tudtam én...amúgy tiszta röhej, hogy Brianék sztem legközelebb már valahol Elefántcsontparton vagy Ugandában fogják bemutatni, de MO-t kihagyják...
Kurt
 

Lacóka [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Lacóka Dátum: csüt. szept. 01, 2005 8:04 pm

Nem biztos, h Brianék nem akarják hozni...
Lacóka
 

TheEye [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: TheEye Dátum: csüt. szept. 01, 2005 9:31 pm

Nekem meg van (volt???) a WWRY premier kamerás verzióban...

De nem érdekel(t)!!! Ez van!!!
TheEye
 

Coulthard [[ Mercury kukacka pofa.be ]]

HozzászólásSzerző: Coulthard Dátum: pén. szept. 02, 2005 1:23 am

Meger?sítés képpen: a musical minden országban az adott ország hivatalos nyelvén "zajlik". Ugyebár a madridi el?adást is kiadták hivatalos cd-n, spanyolul.
Coulthard
 

Invisible Man [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Invisible Man Dátum: kedd szept. 06, 2005 2:24 pm

Arra lennék kíváncsi, hogy jelent-e meg vmilyen formában a musical (londoni kiadás), akár CD-n, akár DVD-n?
És ha igen, akkor hogyan lehetne hozzájutni ezekhez? (itthon, külföldön, neten)

Egy ismer?söm kérdezte t?lem, de szégyenszemre nem tudtam neki válaszolni. Persze ha egyszer lesz szerencsém nekem is megtekinteni a Dominion-ban, akkor nyilván jobban fog érdekelni a dolog...
Invisible Man
 

Ré [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Dátum: kedd szept. 06, 2005 3:04 pm

Invisible Man!
itt megrendelheted:
http://www.amazon.co.jp/exec/obidos/ASI ... 57-5953116
De lehet h MOn is lehet kapni.
 

Következő

Vissza: Queen és a Jövő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron