Queen emlékkoncert a Szigeten

mozart [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: mozart Dátum: kedd aug. 10, 2004 8:01 pm

Én most láttam el?ször él?ben a bandát, hát mit mondjak... a barátaimmal együtt teljesen lehidaltunk :))

Maximum Riszpekt!
mozart
 

BZ [[ wendigo kukacka wendigo.hu ]]

HozzászólásSzerző: BZ Dátum: szer. aug. 11, 2004 12:04 am

Ha valakinek esetleg lenne bármilyen fotója a koncertr?l, megtenné, hogy ellövi ?ket a wendigo@wendigo.hu emilcímemre?
El?re is megakösz.
BZ
 

Coulthard [[ coulthard kukacka rette.net ]]

HozzászólásSzerző: Coulthard Dátum: szer. aug. 11, 2004 1:04 am

Nekem van egy-két képem, nem sokra mész vele, de ha tényleg kell a "semmi" akkor elküldöm. Egyébként jó volt, a lányok tényleg jól nyomták. A '39 meg külön jó volt. :-)
Coulthard
 

SEA [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: SEA Dátum: szer. aug. 11, 2004 1:38 am

Affene, csak ki kellett volna fejtenem... BZ, most akartalak dicsérni...
SEA
 

BZ [[ wendigo kukacka wendigo.hu ]]

HozzászólásSzerző: BZ Dátum: szer. aug. 11, 2004 8:10 am

SEA: Ne fogd vissza magad... ;-)

Coulthard: És igen, jöhetnek a xar min?ség? képek is, kedvesem nem tudott ott lenni, és még a fél pixel méret? légypiszok is érdekli koncertfotóilag. :-)
BZ
 

DrM [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: DrM Dátum: szer. aug. 11, 2004 10:30 am

Bosszantó volt: a félórás csúszás, a nem létez? világítás, a ronda háttér, valamint a Tie Your Mother Down közben startoló windows-kivetítés. A felvezetés nem volt méltó, és nem igaz hogy jó ez így, meg hogy csak így lehet a szigeten, meg hogy megteszi, mert ott volt például a globe party aréna, ahol ezermilliárd lézer, vetítés és szupermetál hangtechnika m?ködött (a zenér?l ott nem beszéljünk).

az igazi megrázkódtatás persze a megszólalás volt: a csutkáig tolt mini hifi nem azt adta, amit hallani szerettem volna.

lelkes volt a közönség, lelkesek voltak a zenészek, de ebben a méltatlan, alpári, primitív és hangulatromboló közegben 5 számot bírtam ki.

jöv?re tartalomhoz a formát! :-)
DrM
 

Oberon [[ coirm kukacka yahoo.co.nz ]]

HozzászólásSzerző: Oberon Dátum: szer. aug. 11, 2004 3:23 pm

A hangosítás az egész szigeten pocsék... A díszít?elemkr?l meg annyit, hogy mégiscsak a Durex táncdalfesztivál sátorban volt, ahol pl. Uhrin Benedek és effélék voltak a fellép?k(egy-két emlékzenekartól eltekintve... a Lennont tudom jöv?re ajánlani mindenkinek.)

A sörhajító ember kicsit durva volt.. Egy AC30-ra ügyelnie kéne... ha mondjuk a hangtechnikusokat dobta volna meg, akkor egy szót se szólok :))))

Akkor már a koncertr?l is: Szerintem a tavalyi jobban sikerült, de ez a mostani is nagyon jó volt, f?leg mivel egy-két kevésbé slágerszám is elhangzott(pl az In the Lap Of the Gods rev.).
Oberon
 

töpi [[ topi kukacka queen.rkcs.hu ]]

HozzászólásSzerző: töpi Dátum: szer. aug. 11, 2004 3:27 pm

Sziasztok!

El?ször is köszi mindenkinek, hogy ott volt, hál' Istennek így a hangulat minden negatívumot feledtetni tudott Veletek és velünk egyaránt!!
Tudni kell, hogy 1 jó rock(=viszonylag hangos)koncerthez 2 dolog alapvet?: 1. tuti felkészültség, 2. jó technikai körülmények. Sajnos az els?re most nem volt annyi id?nk, mint szokott. A nyár elég húzós volt mindenkinek, kicsit szomorú is voltam, hogy nem jutott több id?nk próbára. Bár már jó párszor játszottuk ezeket a nótákat, ez a Queen nev? "szörny" olyan jól megcsinálta ezeket anno, hogy ha az ember kihagy egy fél évet (utoljársa decemberben játszottunk így), akkor bizony megérzi még a laikus is, pláne a rajongó. Ez van, ezzel most nem akarok magyarázkodni, csak tényként írtam le. (Legközelebb...:))
A másik dolog viszont a technika. Hogy kifelé hogyan szólt, azt nem tudom. Volt, aki szerint elég jól, többeknek még annyira sem. A fellép?k ez ellen nem tudnak semmit tenni. Amíg az adott sátor bevétele, látogatottsága évr?l-évre csak n?, akkor azt hiszem - sajnos - semmi nem indokolja a szervez?k felé, hogy befektessenek. (Most nem csak a Táncdal sátorról, és nem csak a Szigetr?l beszélek.) Az "igényesség" kis országunk zenei életében meg ugye finoman szólva nem egy kulcsszó. Nem csak a Szigeten, hanem bárhol máshol sem. Nagyon ritkák a kivételek. Ez szomorú tény.
Szóval a kimen? hangról nem nagyon tudok nyilatkozni, de ami befelé "szólt", az több volt mint drámai. A hangmérnököt nem érheti bírálat, ? tényleg kihozta a maximumot a helyzetb?l, de biciklivel még Prost sem nyert volna Forma 1-et. (Ezt a hasonlatot...anyám) Szóval a szarul játszott szólóim felét egyáltalán nem hallottam, így még korrigálni sem volt esélyem. A Breakfree elején egyszer?en nem hallottam, hogy mikor lépett be a Laci, és hogy milyen hangokat játszott. A lányok (akikr?l legkés?bb az Audiencia óta tudhatja mindenki, hogy eszementül profi énekesek és tökéletes a hallásuk) most nyilván énekeltek hamiskákat is, mert sokszor egyáltalán nem hallották a saját hangjukat. BZ kontrollja folymatosan úgy zúgott és torzított, mint egy Sokol rádió. És még sorolhatnám. A '39-t csak úgy voltam képes "elénekelni", hogy füldugót dugtam a fülembe, és a "benti hangot" figyeltem. stb.stb.
Mégegyszer tehát ez nem holmi magyarázkodás (bár így utólag eléggé annak t?nik...:)majd kapok a Madaitól..), viszont kicsit mi is és Ti is a helyzet áldozatai voltunk, és talán így jobban értitek a dolog hátterét. Mindez mindent?l függetlenül nem zavart senkit abban, hogy jól érezze magát! Nekünk is jó buli volt, a közönség is élvezte. Ezért éredemes, és f?leg ezért érdemes Queen-t játszani. Annyira jó volt látni a sok tizenévest, akik nagyjából akkor születtek, amikor véget ért a zenekar, s akik minden dal szövegét kívülr?l fújták. És jó volt látni az "öregeket" is, akik örökre kitartanak - naná!
Szóval szerintünk JÓ buli volt. Szigetes, kicsit sántikáló, kicsit problémás, de tök jó hangulatú, vidám és "Tömeges", ami azért jelent valamit.. S?t csak ez jelent valamit!!

Köszönjük!

Keep Queening

(PS: Herr Doktor! Hol is volt még pont fél óra késés? Már nem is emléxem...:))))
töpi
 

Coulthard [[ coulthard kukacka rette.net ]]

HozzászólásSzerző: Coulthard Dátum: szer. aug. 11, 2004 11:26 pm

BZ, a héten elküldöm a képeket.
Coulthard
 

BZ [[ wendigo kukacka wendigo.hu ]]

HozzászólásSzerző: BZ Dátum: csüt. aug. 12, 2004 8:01 am

Coulthatd, nagyon tenkjú el?re is.

Reméljük, decemberben valahogy, valahol tud lenni megint Queen buli, ahol - jellegéb?l adódóan - több különlegességet tudunk el?szedni.

Kíp kvíning, mert az jó.
BZ
 

ElőzőKövetkező

Vissza: Queen és a Jövő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég