Minden újdonság Roger Taylorról

brihu [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: brihu Dátum: vas. márc. 26, 2006 1:19 pm

Nem tudja valaki, hogy jönnek-e még Magyarországra?
brihu
 

Dani [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Dani Dátum: vas. márc. 26, 2006 4:33 pm

Adja Isten!
Dani
 

robin [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: robin Dátum: vas. márc. 26, 2006 8:22 pm

nah eszembe ötlött még egy dobos kérdés, remélem nem lesz túl nagy hülyeség, csak úgy elgondolkodtam rajta. Szóval ahogy néztem roger régi cuccait meg a mostanit az tünt fel hogy az egyik fels? tam kikerült a cuccból, mivel régebben 3 fels? volt és 2 álló (többnyire) most meg csak 2 fels? van. arról hogy ezek hogy vannak hangolva stb nem sokat értek de hát ugy szemre is hiányzik egy onnan ahol most kb a ride-ot használja. Szóval valaki hozzáért? eltudja magyarázni hogy miért van ez? mármint arra gondolok, hogy ha eddig kellett neki akkor most miért nem? Ez nem olyan mintha a gitárról levennél egy húrt és ugy próbálnád ugyanazokat a dalokat eljátszani? el?re is köszi (és sorry ha tul nagy hülyeséget kérdeztem :-))
robin
 

Drkazmer [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Drkazmer Dátum: vas. márc. 26, 2006 8:37 pm

Ez teljesen ízlés kérdése. Nagyon sokáig a dobosok csak egy álló tammal és egy fels? tammal játszottak.
Rogernek most ez jutott eszébe. Mondom, tökmindegy hány tam van. Egy álló és két fels? nem árt. Az izgalmas az, hogy a két tam közül a nagyobbik 14*12-es. Nekem az álló tamom 14*14-es, szóval hatalmas.
Tehát ez nem egészen ugyanaz, mint a gitárral, mert a tamosdi a kézrendes osztásoknál lenne izgalmas, de Roger ugye autodidakta dobos, ezért mindent váltott kézzel játszik. Inkább a hangsúlyra helyezi a hangsúlyt (hopp, ez így kicsit hülyén hangzik). Meg neki az is új, hogy kísér? cint használ. Nézz meg egy Earl's Courtot. Kicsit vicces, hogy egy beüt? kúpján próbálkozik.
Drkazmer
 

Tamás [[ gallileo kukacka freemail.hu ]]

HozzászólásSzerző: Tamás Dátum: hétf. márc. 27, 2006 6:26 am

Kazmer írta:"Roger ugye autodidakta dobos, ezért mindent váltott kézzel játszik. Inkább a hangsúlyra helyezi a hangsúlyt (hopp, ez így kicsit hülyén hangzik). Meg neki az is új, hogy kísér? cint használ. Nézz meg egy Earl's Courtot. Kicsit vicces, hogy egy beüt? kúpján próbálkozik."
Hát nekem ez az egész elég hülyén hangzik!
Tamás
 

Drkazmer [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Drkazmer Dátum: hétf. márc. 27, 2006 2:55 pm

A lényegét remélem azért érted.
Roger nem alkalmaz paradiddle-t, meg papa-mamát (utóbbit azért egy-kétszer igen). A hangsúlyozás viszont fontos szerepet játszik Roger zenéjében. Hallgasd meg például a Let's Get Crazy szólóját, a legtöbb Now I'm Here - Dragon Attack átkötést. Mintaérték?ek a dinamikai különbségek, melyeket Roger csinál.
A cikk meg sajnos azóta sincs meg, nagyon örülnék, ha fel tudnád rakni valahová, bármilyen formában. Csak a borítót találtam meg, és azóta fáj a szívem :-D
Drkazmer
 

chip [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: chip Dátum: szer. márc. 29, 2006 12:27 pm

:)

ez a srác is akkora Queenes mint a ház!
chip
 

Pilátus [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Pilátus Dátum: vas. ápr. 02, 2006 6:10 pm

DrKazmer!
Sztem meg igenis nem csak váltott kezet használ.
Lásd 73-78-ig Keep yourself alive szólók él?ben.

Na az egy csomószor NEM váltottkéz. Fels?tamokon ballal dublázgat,jj-b-j-bb-jj-b-j-bb,nomeg j-b-jj-b-j-bb stb közben perg?n ejt... kolompon is sokszor duplák- ÉS hangsúly!!

79-t?l már inkább sajna csak váltottkéz+hangsúly..

Sztem így pontos,ha már err?l beszélgetünk.!!
üdv:)
Pilátus
 

Drkazmer [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Drkazmer Dátum: vas. ápr. 02, 2006 9:22 pm

Valószínüleg igazad van, de be kell látni, hogy ez nem az a szép, tudatos kézrendes játék. Sajna...
Drkazmer
 

ZzZ [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: ZzZ Dátum: vas. ápr. 02, 2006 10:09 pm

És akkor mi van - nem akarlak bántani? Tegye föl a kezét, aki úgy hallgat ZENÉT, hogy "apám mekkora paratripplet, ratamaque volt, tekerd már vissza"

Technikát nem rogert?l tanulunk (azt majd valamelyik favágótól, aki mást nem tud, de "jó laza, meg gyors a keze") de zenét talán..

Bye
ZzZ
 

ElőzőKövetkező

Vissza: Queen és a Jövő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég

cron