Undorító!!!

Pilátus [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Pilátus Dátum: kedd ápr. 22, 2003 8:18 am

Én azt javallom, mindenképp a holnapi klubnapon nézzük meg pontosan mi történt. Valaki könyörgöm hozza el a felvételt,és ha ez sikerülne,kérlek Töpi játszd le! Így máris tisztábban látnánk a helyzetet.
Dr.M.:csak nem igaziak azok a hamvak.... bbbruuuuuuáááááááááá
STATÁRIUM!!!!
Pilátus
 

töpi [[ topi kukacka queen.rkcs.hu ]]

HozzászólásSzerző: töpi Dátum: kedd ápr. 22, 2003 10:58 am

Ok, de nekem nincs meg, ha valaki véletlenül felvette, hozza el.
töpi
 

töpi [[ topi kukacka queen.rkcs.hu ]]

HozzászólásSzerző: töpi Dátum: kedd ápr. 22, 2003 11:11 am

Egyébként a témáról csak annyit:
Véletlenül láttam, de megmondom ?szintén, hogy már egyáltalán nem lepett meg. (Bár természetesn én is elküldtem ?ket magamban valahová.) Az egész média úgy ahogy van 1 trágyadomb. Csak a pénz diktál, jórészt idióta, tehetségtelen, fantáziátlan és primitív emberek uralják a magyar (és külföldi) néz?k, olvasók, hallgatók többségének gondolatait. Látom a gyerekeken a suliban. Legyünk igénytelenek, bunkók, tufák és birkák - ez van a zászlóra írva.
Hát, ne legyünk - legalább mi ne.
Na, ennyit err?l, nem is pazarolok több szót rájuk, mert nem érdemes. Gyertek klubra, ott majd lehet beszélgetni err?l is!

keep queening
töpi
 

Biztospont [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Biztospont Dátum: kedd ápr. 22, 2003 1:14 pm

Könyörgöm írjátok le hogy mi volt mert semmit nem értek, pedig 3szor is elolvastam az egész topikot. Volt egy pasas aki lejtette Freddie hamvait, vagy mi? Melyik volt az, a Jáksó vagy a Gomez? Hol volt? A stúdióba? Könyörgöm mondjatok valamit mert teljesen homályos minden számomra!
Kösz!
Biztospont
 

SEA [[ meeow kukacka freemail.hu ]]

HozzászólásSzerző: SEA Dátum: kedd ápr. 22, 2003 5:27 pm

Gyerekek, eszméletlenül örülök Nektek! Néhány napig nem jutottam gépközelbe, ezért kerültem ki a sodrásból. Egyébként én is felvettem, mint tárgyi bizonyítékot. Láttátok, mi volt ráírva az urnára??? "Ashes of Freddie[még szerencse, hogy nem ipszilonnal...] Mercury 1961-1995." Legalább vehették volna a fáradságot, hogy utánanézzenek...
Kriszti! Nagyon köszönöm, hogy megel?zve engem intézkedtél (és a többieknek is, természetesen), de szeretnélek megkérni, ne hagyj ki a dologból, majd felvesszük a kapcsolatot, jó? Aki ismer engem, tudhatja, hogy ha kell, Freddie mamájáig elmegyek! Csak szerettem volna magam köré gy?jteni néhány embert, hogy nagyobb hatása legyen, na meg egy-két jogászt (igaz, Otyec??? :>). Csak pont most kellett elutaznom Isten háta mögé. De nekem is a "kegyeletsértés" volt az els? szó, ami eszembe jutott. Csak valaki azt mondta, az lenne kegyeletsértés, ha az igazi hamvait borították volna ki (de ? nem jogász).
Az a véleményem, hogy nemzetközi szintre kéne emelni a botrányt, mert azoknak az agyatlanoknak ott az RTL Klubnál nem sokat számítunk - valami fan club, na bumm. Viszont nem tudom, mit szólnának hozzá, ha egy brit intézménnyel találnák magukat szemben.
Te jó ég, most jut csak eszembe, miket mondott az a barom. Kezdte úgy, hogy mennyire szerette Freddie-t, ? volt a példaképe. Na persze, de az évszámok nem t?nnek fel neki... Erre az a másik: "Na most mit szólsz, ? volt a példaképed, és most hozzáérhetsz!". Gusztustalan. Persze amikor arról lett volna szó, hogy cserébe vállaljon egy ingyen koncertet, jött az az ominózus "Most azért, mert leejtettem azt a *****?!". És folytatta, hogy...na mindegy, nem akarom senki érzéseit megbántani, akit érdekel, annak lemásolom a kazit. De az biztos, hogy nem az Otyec által említett mondat volt az egyetlen olyan... Én is nagyon kiborultam, mondanom se kell.
Szóval csodálatosak vagytok, Freddie büszke lenne ránk!
SEA
 

hh [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: hh Dátum: kedd ápr. 22, 2003 7:07 pm

Véleményem részben már leírtam pár napja.

Szóval van olyan, hogy morbid humor, abszurd humor és társaik, és bizonyos körülmények között azon is röhöghetünk, ha valaki "kipurcan" a képerny?n. Persze mindennek van határa, és ez a határ mindenki számára máshol van. Valamennyire én is vev? vagyok valamilyen szint? morbid humorra, de ez az "ügy" bel?lem is az "ez már mindennek a teteje" reakciót váltotta ki.


Én személy szerint ellenzem az ügy nemzetközivé dagasztását, illetve Freddie édesanyjának bevonását, stb... Visszajelzéseket kell adni az RTL felé. Jó lenne megtalálni a m?sornak a felel?seit, ötletgazdáit és azokat akik engedélyt adtak a leadásra, és valamilyen kultúrált de erélyes formában szembesíteni ?ket azzal, hogy hibáztak. Gusztit - bármekkora nagy tahóságról tett tanubizonyságot - nem hibáztatom.
hh
 

SEA [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: SEA Dátum: kedd ápr. 22, 2003 7:31 pm

Freddie anyukájától nem akarok semmit, csak érzékeltetni akartam, hogy nem ismerek lehetetlent. Egyébként tulajdonképpen mit akarunk? Vajon elegend? egy nyilvános bocsánatkérés?... El?ször ebben kéne egyeztetnünk. Bódi Gusztit nem ismertem eddig, de úgy nézem, nem méltó arra sem, hogy nehezteljünk rá. Szörny?, ki mindenki juthat manapság országos ismertséghez.
SEA
 

SEA [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: SEA Dátum: kedd ápr. 22, 2003 7:47 pm

Ja, elnézést kérek a sok ismétlésért, de felbuzogtak bennem az érzelmek, nem volt türelmem végigolvasni az összes hozzászólást (azóta megtettem). Hadd mondjam el még egyszer, mennyire örülök, hogy ennyire megmozgatott mindenkit az ügy. Féltem, hogy csak én vagyok túl érzékeny, és le fognak hurrogni. De nem :)

Egyszóval: köszönöm, hogy Közétek tartozhatok!
SEA
 

Kriszti [[ akrisztike kukacka freemail.hu ]]

HozzászólásSzerző: Kriszti Dátum: szer. ápr. 23, 2003 8:49 am

SEA: Nem hagyunk ki semmib?l, mindenki teszi, amit tud, így én is. Sajnos ezidáig nem túl sok eredménnyel. Egyedül egy jogász jelzett vissza és nem volt bíztató, amiket írt.
Freddie anyukáját meg kellene kímélnünk ett?l, ha minket ennyire megrázott, gondolhatjátok, hogy ? mit élne át, ha ezt kellene látnia. Mary-nek írok és napokon belül elküldöm, remélem reagálni fog rá.
Az angol nagykövetség nem reagált semmit idáig, úgy, ahogy az RTL vezérigazgatója, a helyettese, és persze a közönségszolgálat sem. Ja, és az ORTT sem, de ne várjunk csodákat, hiszen még csak napok teltek el. Az biztos, hogy nem arra vágyom, hogy egy egysoros bocsánatkérés hangozzon el az undorító csatornán. Igazából semmi nem hozhatja helyre azt, amit tettek, én csak egyszer?en nem akarom szó nélkül hagyni ezt, mert ha ? már nem védheti meg magát, akkor ez a mi kötelességünk.
Arra pedig valóban büszkék lehetünk, ha Freddie-t méltó módon elismerik, de arra nem, ha gusztustalan vicc tárgyává teszik. Szerintem erre senki nem lehet büszke. Egyébként nekem is eszembe jutott, hogy ha egy magyar elhunyt énekessel tették volna ezt meg, már rég óriási botrány lenne az ügy körül. A hamvak természetesen nem eredetiek voltak, ezt mindannyian tudjuk, de vajon ki örülne neki azok közül, akik most azt írják, hogy ne fújjuk fel ezt az ügyet, ha esetleg az ? édesanyja, szerette "ál" hamvaival szórakozna valaki? Szerintem nem az ügy felfújása és nem túlérzékenység, ha kikérem magamnak azt, hogy egy ország röhög valakin, aki nekem a legfontosabb a világon. Dr. Marha, bel?lem a gyász szólt és nem a gy?lölet azokban a levelekben, amiket az RTL-nek és a többieknek írtam, és biztos vagyok benne, hogy a többiekb?l is, akik vették a fáradtságot és léptek valamit ezügyben. Sokáig azt hittem, hogy az az érzés, amit még pár évvel ezel?tt éreztem a Queen klub neve hallatán, már soha nem jöhet vissza. Most visszajött, mégha egy ilyen szomorú alkalom is hozta el? és SEA, én is nagyon büszke vagyok rá, hogy közétek tartozom.
Kriszti
 

Dr Marharépa [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Dr Marharépa Dátum: szer. ápr. 23, 2003 10:17 am

Friss fejlemény Tv2 vs. japánok ügyében - némileg hasonlít a mi szituációnkra, ezért másolom ide a cikket teljes egészében:

A tv2 nem mond le a lófogú japán Micukoról
A japán nagykövet szerint a m?sor terheli a magyar-japán viszonyt
Index/MTI
2003. április 22., kedd 21:10


Alig néhány héttel a roma lagzis botrány után ismét magyarázkodni kényszerült a tv2. Miután a Micuko címet visel? sorozat miatt a budapesti japán nagykövet tiltakozó levelet adott ki, a kereskedelmi tévé menedzsmentjének egy újabb népcsoport megsértését kell kezelnie. A magyarországi japánok rosszallására válaszul a csatorna vezetése fikciós figurává változtatná a Stahl Judit által megformált "lófogú" karaktert.

Minden adás végén feliratban tudatná néz?ivel a tv2, hogy kitalált személyr?l szól a Micuko - a világ ferde szemmel cím? m?sor. Ezt Poich Lóránd, a társaság programigazgatója kedden ajánlotta fel a budapesti japán nagykövetség els? titkárának, aki a sorozattal kapcsolatban a közelmúltban levéllel fordult a kereskedelmi csatornához.

Továbbra is képerny?n marad

A tévé képvisel?je a nagykövettel folytatott megbeszélés után elmondta: álláspontjuk szerint a m?sor nem a japán emberek kigúnyolásáról szól, hanem magyar hírességeknek állít görbe tükröt. Az MTI kérdésére válaszolva közölte, a történtek ellenére a tv2 tovább sugározza a március elején indított szériát, noha - mint mondta - a japán diplomata azt nem jelentette ki, hogy a "feliratozás" rendezné az ügyet.

A vállalkozók is kiakadtak

Abe Hiroshi, a japán nagykövetség els? titkára a találkozóról beszámolva úgy nyilatkozott: arra hívta fel a tv2 illetékesének figyelmét, hogy a m?sor megterhelheti hazája - és különösen annak itt él? polgárai -, valamint Magyarország kapcsolatát. Mint mondta: tudomása szerint a más államokban sugárzott hasonló m?sorok az ottani japán közösségek nemtetszését váltották ki, hozzátéve, hogy ez a sorozat már a magyarországi japán vállalatvezet?k havonta megtartott találkozóján is szóba került. A nagykövetség szombaton jelentetett meg tiltakozó levelet, a lófogúvá maszkírozott Stahl Judit "egy kizárólagosan negatív tulajdonságokkal felruházott japán tévériportern?" figurájával "csúnyán gúnyolja a japánokat".

A hírm?sorok vezet?je elrugaszkodott

A m?sor miatti tiltakozását kedden az MTI-hez eljuttatott közleményben fejezte ki a Magyar-Japán Baráti Társaság elnöke. Vihar Judit szerint érthetetlen, hogy "a hírm?sorok egykori sikeres vezet?je, a remek ételreceptek készít?je, hogy tudott ennyire elrugaszkodni a tények realitásától" és olyan japán n?figurát formázzon, ami egyáltalán nem jellemz?. Biztos vagyok benne, hogy nem ismeri elég jól sem a japánokat, sem a japánok tipikus viselkedését. A japánok ugyanis soha nem tesznek fel másnak kompromittáló, otromba kérdéseket, hanem tiszteletben tartják a másik embert, s ez nyelvi vonatkozásban is kifejez?dik - fogalmaz.



Dr Marharépa
 

ElőzőKövetkező

Vissza: Queen és a Jövő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég

cron