Roger - Ütős kérdések

Re: Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: snyper Dátum: hétf. jan. 19, 2009 10:07 pm

rogerrabbit írta:Húúúú, hát akkor hajrá, nem is tartalak fel, sőt, meg ne lássalak itt érettségiig!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

akkor írd meg, h. mikor vagy fent, és ígérem, h. azokban az időpontokban nem fox itt látni XD
Avatar
snyper
Moderátor
 
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: csüt. okt. 09, 2008 5:51 pm

Re: Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: rogerrabbit Dátum: hétf. jan. 19, 2009 10:23 pm

snyper írta:
rogerrabbit írta:Húúúú, hát akkor hajrá, nem is tartalak fel, sőt, meg ne lássalak itt érettségiig!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

akkor írd meg, h. mikor vagy fent, és ígérem, h. azokban az időpontokban nem fox itt látni XD


Nincs ilyen jellegű "napirendem". :D Rajtaütés-szerűen támadok. :twisted: :mrgreen:
"I'm just a f***ing drummer..."
Kép
Avatar
rogerrabbit
HQFC tag
 
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: szer. okt. 15, 2008 12:29 am

Re: Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: Cool Cat Dátum: kedd feb. 24, 2009 12:27 pm

Rosszul fogja a dobverőt.

:D :o :P
Cool Cat
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd feb. 24, 2009 12:23 pm

Re: Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: snyper Dátum: kedd feb. 24, 2009 6:02 pm

Cool Cat írta:Rosszul fogja a dobverőt. :D :o :P

mmint kicsoda? és hol? kifejtenéd 1 kicsit bővebben, h. mit értesz a "rosszul fogja" alatt? :)
Avatar
snyper
Moderátor
 
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: csüt. okt. 09, 2008 5:51 pm

Re: Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: Tamáss Dátum: szer. feb. 25, 2009 11:02 am

Univerzumunknak vannak alaptörvényei. Például nullával nem lehet osztani, a fény sebessége 300 000 Km/s és
Roger maximum néha másképp fogja a dobverőt mint az "előírás", de biztos, hogy nem rosszul!! :-)

Komolyabban, néha tényleg felemelgeti a mutatóujját, amit nem díjaznának a dobtanárok, de az ő szintjén már úgy dobol, ahogy neki jól esik. A játékán mindenesetre nem érződik, hogy rosszul fogná a verőket, és ez a legfontossabb!
Tamáss
 
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: pén. okt. 17, 2008 9:13 am

Re: Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: snyper Dátum: szer. feb. 25, 2009 2:10 pm

én 11 éve tanulok dobolni, és sztem egy verőt nem lehet rosszul fogni. esetleg akkor fogod rosszul, ha mindig kicsúszik a kezedből és elejted, ami rá nem jellemző. ergo nem fogja rosszul :D
Avatar
snyper
Moderátor
 
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: csüt. okt. 09, 2008 5:51 pm

Re: Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: Robin Hood Dátum: csüt. feb. 26, 2009 2:06 pm

Abban a szerencsés helyzetben vagyok (gondolom mások is itt a fórumon) hogy kb 3 méter távoltságból, első sorból láttam Roger szólóját októberben és valóban igaz amit Tamás is mondott, hogy a mutató ujját szokta használni. De ahogy én láttam, leginkább akkor, amikor két kézzel játszik a lábcinen, vagy esetleg amikor a ride-kúpot használja (talán a let there be drums-os roto-tom részből rémlik még ilyen mozdulat). De inkább csak arra használja a meglátásom szerint, hogy irányban tartsa a dobverőket, mintha nem is lenne raja az ujja, csak úgy felülről "lökdösi" őket vele. Szerintem ez egyáltalán nem gáz, van egy másik kiváló dobos is, aki ezt a technikát időnként alkalmazza, de szerénységem tiltja, hogy megnevezzem :mrgreen:
Amúgy meg szerintem tök mindegy milyen technikát alkalmaz amíg így játszik. Az ő szintjén ezt már egyedi stílusnak mondják (amatőr szinten meg hibás kéztartásnak :D )
"Roger Taylor playing 'We Are The Champions' with Queen - I will never forget watching that. I remember all this sweat flying off his hair - he was so visual, the ultimate in cool and collected. He was rock'n'roll." - Taylor Hawkins
Avatar
Robin Hood
Moderátor
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: kedd okt. 14, 2008 4:21 pm

Re: Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: moondream Dátum: csüt. feb. 26, 2009 4:17 pm

micsoda hülyeségeken bírjátok tik hasogatni a szőrszálat....:P én ha pl Perényit néznék, nem azzal foglalkoznék, hogy mikor csúszik rossz helyre, vagy hogy tartja a vonóját, hanem csak bámulnám, hogy milyen királyul zenél...
Légy optimista! Ha az élet citrommal kínál, kérj hozzá martinit!
Avatar
moondream
HQFC tag
 
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: kedd okt. 14, 2008 5:09 pm
Tartózkodási hely: bp

Re: Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: Robin Hood Dátum: csüt. feb. 26, 2009 4:31 pm

Na látod! Pont ez a hiba! Nem-e lehetséges az, hogy ez a Perényi pont a vonótartása miatt akkora spíler, és mivel nem nézed, elesel egy tök jó tanulási lehetőségtől? :D
"Roger Taylor playing 'We Are The Champions' with Queen - I will never forget watching that. I remember all this sweat flying off his hair - he was so visual, the ultimate in cool and collected. He was rock'n'roll." - Taylor Hawkins
Avatar
Robin Hood
Moderátor
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: kedd okt. 14, 2008 4:21 pm

Re: Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: rogerrabbit Dátum: szomb. feb. 28, 2009 11:37 am

Én azt bírom, amikor olyan "arisztokratikusan" eltartja a kisujját. :D :D :D
Szerintem az sem "szabályos" (legalábbis ultrarövid dobtanulmányaim során a tanárom mindig rámszólt, ha úgy felejtődött a kisujjam), dehát ő a Szabórodzser, azt csinál, amit akar, akkor is frenetikus!!!!
"I'm just a f***ing drummer..."
Kép
Avatar
rogerrabbit
HQFC tag
 
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: szer. okt. 15, 2008 12:29 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Queen és a Jövő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron