Roger - Ütős kérdések

Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: Robin Hood Dátum: csüt. dec. 11, 2008 9:44 pm

Hi mindenki!

Arra gondoltam (-tunk Seaval), hogy kellene szentelni egy topicot a mi "little drummer boy"unknak és az ő dobolásának. Remélhetőleg lesz iránta érdeklődés, különben két ember fogja életben tartani ezt a topicot az idők végezetéig :lol:

Téma felvetésként visszakanyarodnék a 2005-6-os turné Let there be drums szólójához. Annak a közepe táján van egy rész, ami engem kísértetiesen emlékeztet egy 1989-es felvételen hallhatóra. Szerintetek olyan régóta ott lehet Roger fejében/végtagjaiban ez a téma?

2005 - Let there be drums (2:31-től a szóban forgó rész)
http://www.youtube.com/watch?v=mb4GOdTKEu4

1989 - Rock Aid Armenia promo doksi video (0:47-től az előbbihez hasonló rész)
http://www.youtube.com/watch?v=jUBFaNVCtBA

Ha nem is pontosan ugyanaz a kettő, szerintem nagyon hasonlóak, csak kis eltéréseket látok bennük. Bár én totál amatőr vagyok hozzá :? Ha tippelnem kéne azt mondanám, hogy Roger régebb óta is használta ezt a mintát bemelegítéshez, gyakorláshoz (mint ahogy a második videóban is ez csak vmi soundcheck része ha jól láttam) és később beépítette a szólójába. Meghallgattam az eredeti Sandy Nelson verziót is, de abban nem találtam ilyen részt, úgyhogy valószínűleg ezt Roger illesztette bele.
Valakinek valami bővebb info esetleg?
"Roger Taylor playing 'We Are The Champions' with Queen - I will never forget watching that. I remember all this sweat flying off his hair - he was so visual, the ultimate in cool and collected. He was rock'n'roll." - Taylor Hawkins
Avatar
Robin Hood
Moderátor
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: kedd okt. 14, 2008 4:21 pm

Re: Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: snyper Dátum: pén. dec. 12, 2008 5:35 pm

ez a téma szvsz már jóval régebben van Roger fejében, mint '89. pontosabban több, mint 10 évvel azelőtt már szerepelt 1 Queen számban. Virtuális vállveregetés jár annak, aki megmondja, h. melyik számban. lehet versengeni ;) :)
Avatar
snyper
Moderátor
 
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: csüt. okt. 09, 2008 5:51 pm

Re: Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: Robin Hood Dátum: pén. dec. 12, 2008 11:59 pm

snyper írta:ez a téma szvsz már jóval régebben van Roger fejében, mint '89. pontosabban több, mint 10 évvel azelőtt már szerepelt 1 Queen számban. Virtuális vállveregetés jár annak, aki megmondja, h. melyik számban. lehet versengeni ;) :)


Szerintem te a Let me entertain you-ra gondolsz, és tényleg az is kb ugyanez, (I've come here to sell you my body alatti rész) bár ha jól hallom, ott nem használja a tamokat csak a pergőt. De az, hogy én így hallom még nem jelent semmit :D
"Roger Taylor playing 'We Are The Champions' with Queen - I will never forget watching that. I remember all this sweat flying off his hair - he was so visual, the ultimate in cool and collected. He was rock'n'roll." - Taylor Hawkins
Avatar
Robin Hood
Moderátor
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: kedd okt. 14, 2008 4:21 pm

Re: Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: snyper Dátum: szomb. dec. 13, 2008 10:31 am

jah, arra gondoltam. jól hallod, az albumon tényleg csak a pergőt használja, de koncertverziók alatt szétrakja tamokra. (először nekem a Wembley-beli '86-os koncerten jáccott LMEY ugrott be, mintha ott már úgy jáccotta vna, de lusta vtam megnézni, és youtube-on nem leltem, csak ezt a '82-es cuccot: http://www.youtube.com/watch?v=eRAoUV9fr0Y)
Avatar
snyper
Moderátor
 
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: csüt. okt. 09, 2008 5:51 pm

Re: Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: rogerrabbit Dátum: vas. jan. 18, 2009 10:22 am

snyper írta:először nekem a Wembley-beli '86-os koncerten jáccott LMEY ugrott be, mintha ott már úgy jáccotta vna, de lusta vtam megnézni, ...


Most egy nagy butaságot fogok kérdezni, előre is bocs.... :oops:
A '86-os Wembley-koncerten játszották a Let me entertain you-t? Ha igen, akkor nekem olyan DVD-változat van meg, amiből kisprórolták. :D Ez esetben dobjatok meg egy teljes DVD-vel! Köszönöm!! :)
"I'm just a f***ing drummer..."
Kép
Avatar
rogerrabbit
HQFC tag
 
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: szer. okt. 15, 2008 12:29 am

Re: Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: rogerrabbit Dátum: vas. jan. 18, 2009 10:37 am

Robin Hood írta:Hi mindenki!

Arra gondoltam (-tunk Seaval), hogy kellene szentelni egy topicot a mi "little drummer boy"unknak és az ő dobolásának. Remélhetőleg lesz iránta érdeklődés, különben két ember fogja életben tartani ezt a topicot az idők végezetéig :lol:

Téma felvetésként visszakanyarodnék a 2005-6-os turné Let there be drums szólójához. Annak a közepe táján van egy rész, ami engem kísértetiesen emlékeztet egy 1989-es felvételen hallhatóra. Szerintetek olyan régóta ott lehet Roger fejében/végtagjaiban ez a téma?

2005 - Let there be drums (2:31-től a szóban forgó rész)
http://www.youtube.com/watch?v=mb4GOdTKEu4

1989 - Rock Aid Armenia promo doksi video (0:47-től az előbbihez hasonló rész)
http://www.youtube.com/watch?v=jUBFaNVCtBA

Ha nem is pontosan ugyanaz a kettő, szerintem nagyon hasonlóak, csak kis eltéréseket látok bennük. Bár én totál amatőr vagyok hozzá :? Ha tippelnem kéne azt mondanám, hogy Roger régebb óta is használta ezt a mintát bemelegítéshez, gyakorláshoz (mint ahogy a második videóban is ez csak vmi soundcheck része ha jól láttam) és később beépítette a szólójába. Meghallgattam az eredeti Sandy Nelson verziót is, de abban nem találtam ilyen részt, úgyhogy valószínűleg ezt Roger illesztette bele.
Valakinek valami bővebb info esetleg?


Szerintem sem ugyanaz a kettő.
A második (89-es videó) tisztára Let me entertain you, úgy tűnik botfüleimnek, hogy egy az egyben az a téma. A 2005-ös nekem annyira nem hasonlít a Let me entertain you-ra, én a "kis"-nél azért nagyobb eltéréseket látok köztük (persze én is totál amatőr vagyok, botfülem van, meg fakezem és falábam :D ).
"I'm just a f***ing drummer..."
Kép
Avatar
rogerrabbit
HQFC tag
 
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: szer. okt. 15, 2008 12:29 am

Re: Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: snyper Dátum: vas. jan. 18, 2009 8:22 pm

Most egy nagy butaságot fogok kérdezni, előre is bocs.... :oops:
A '86-os Wembley-koncerten játszották a Let me entertain you-t? Ha igen, akkor nekem olyan DVD-változat van meg, amiből kisprórolták. :D Ez esetben dobjatok meg egy teljes DVD-vel! Köszönöm!! :)

hopp... nemtom miért emlékeztem rá úgy, h. ott jáccották. de megnéztem, tényleg nem jáccották a Wembley-ben '86-ban. a Live Killers-es LMEY-ra gondoltam eredetileg. bocsi :)
Szerintem sem ugyanaz a kettő.

mi éppen azt mondtuk, h. szerintünk u.az. én legalábbis. :)
Avatar
snyper
Moderátor
 
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: csüt. okt. 09, 2008 5:51 pm

Re: Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: rogerrabbit Dátum: vas. jan. 18, 2009 11:58 pm

snyper írta:hopp... nemtom miért emlékeztem rá úgy, h. ott jáccották. de megnéztem, tényleg nem jáccották a Wembley-ben '86-ban. a Live Killers-es LMEY-ra gondoltam eredetileg. bocsi :)


No problem, nincs miért bocsi, inkább megnyugodtam, hogy akkor a "jó" Wembley-koncertfelvétel boldog tulajdonosa vagyok. :)

snyper írta:mi éppen azt mondtuk, h. szerintünk u.az. én legalábbis. :)


Megkövetlek, valóban nem Te mondtad, hogy nem ugyanaz, hanem Robin Hood, aki ezt mondta:
"Ha nem is pontosan ugyanaz a kettő, szerintem nagyon hasonlóak, csak kis eltéréseket látok bennük"

Oké, hogy túl nagy különbséget sem tett ezzel, de ott van, vagy nem ott van, hogy nem ugyanaz a kettő??? :D :D Ezért bátorkodtam úgy írni, hogy szerintem "sem" ugyanaz. :) Mert nekem ebből a mondatból úgy jött le, hogy Robin Hood szerint sem - és ebből a szempontból az most egy másik dolog, hogy ő kevesebb különbséget lát a két említett rész között.

No, majd csak belejövünk előbb-utóbb egymás mondatainak megfelelő értelmezésébe. :D
"I'm just a f***ing drummer..."
Kép
Avatar
rogerrabbit
HQFC tag
 
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: szer. okt. 15, 2008 12:29 am

Re: Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: snyper Dátum: hétf. jan. 19, 2009 7:13 pm

No, majd csak belejövünk előbb-utóbb egymás mondatainak megfelelő értelmezésébe. :D

:D remélem. muszáj lesz belejönnöm a magyar mondatok értelmezésébe így érettségi előtt.... :S bár most is gépezek magyartételek tanulása helyett :S :( :) :D
Avatar
snyper
Moderátor
 
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: csüt. okt. 09, 2008 5:51 pm

Re: Roger - Ütős kérdések

HozzászólásSzerző: rogerrabbit Dátum: hétf. jan. 19, 2009 7:15 pm

snyper írta::D remélem. muszáj lesz belejönnöm a magyar mondatok értelmezésébe így érettségi előtt.... :S bár most is gépezek magyartételek tanulása helyett :S :( :) :D


Húúúú, hát akkor hajrá, nem is tartalak fel, sőt, meg ne lássalak itt érettségiig!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"I'm just a f***ing drummer..."
Kép
Avatar
rogerrabbit
HQFC tag
 
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: szer. okt. 15, 2008 12:29 am

Következő

Vissza: Queen és a Jövő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron