Budapesti koncert

Re: Budapesti koncert

HozzászólásSzerző: Manyus Dátum: pén. okt. 31, 2008 11:21 am

Töpi felhívott, hogy az öccse videózott, úgyhogy nekik kell köszönni, nagyon sajnálom, hogy szerdán nem mentem oda, nem is tudom, hogy miért...:(
De mindegy, nem elégedetlenkedem, mert Brian-nel kétszer is kezet fogtam, csak nekem Roger az Isten! Úgyhogy irígykedem! :)
Itt van egy-két kép:
http://www.freestart.hu/album/MManyus/album/202393
Ezek meg a 2005-ösök:
http://www.freestart.hu/album/MManyus/album/36775
Manyus
HQFC tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: szer. okt. 29, 2008 1:24 pm

Re: Budapesti koncert

HozzászólásSzerző: snyper Dátum: pén. okt. 31, 2008 7:26 pm

vérlázító:
http://index.hu/kultur/zene/queen1029/
am. meg jómár egyeseknek ott Prágában... :) nem az irigység szólt belőlem... na jó, de :P
Avatar
snyper
Moderátor
 
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: csüt. okt. 09, 2008 5:51 pm

Re: Budapesti koncert

HozzászólásSzerző: bocoka Dátum: szomb. nov. 01, 2008 10:35 am

snyper írta:vérlázító:
http://index.hu/kultur/zene/queen1029/
am. meg jómár egyeseknek ott Prágában... :) nem az irigység szólt belőlem... na jó, de :P


Én még általában eltűröm, zeneileg művelt emberek olyan kritikáit, amelyben kihangsúlyozzák, hogy Rodgers nem egy Freddie meg miegymás, de hogy valaki egyáltalán nincs képben a Bad Companyval (ja bocs, ill. képben, de teljesen eltájolódva egy olyan kvartett irányába amely valószínű azért bukott le, mert szintén műveltséghianyból ezt a nevet választották maguknak) és szurkálódik (mert ugyebár nem lehet csak dicsérgetni valamit és valamely béna sajtó vagy webzine hasábjain szenzáció is kell), azt már nem tűröm el.

Eddig lenyeltem, mert mint rajongó, megszokhattam, és szokhattuk ugyebár, hogy a Queen és Freddie (ja bocs Freddy) sosem volt médiabarát és folyton szurkálták, de az ilyenektől égnek áll a hajam (rémisztően nézek ki mert elég hosszu). És akkor már hadd említsem meg az EXIT magazint, amit Budapesti látogatásom alkalmával akasztottam le valamelyik "ingyenes" polcról (az Angus Young borítós) amiben szintén lehúzzák a Queen + PR-t. Nem beszélve arról, hogy ugyanazon oldalon (84) az az AC-DC, akinek vadi új albuma 90%-ban idézi előbbi lemezeit, és aki Bon Scott-ot simán merte helyettesíteni, névváltás nelkül, Brian Johnsonnal (igen, tudom ezeket mert egyesekkel ellentétben képben vagyok és szeretem az AC-t) 9es pontszámot kap a 10ből míg Q+PR 4est - hivatkozva töbeközött PR-re.

Jó jó! Bon Scott nem volt egy Freddie - mondhatják egyesek. De mi 2esek bizony rossznéven vesszük az akaratos, tudatlan és alapozatlan szurkálódást. Ezeknek csak egy kis idézet attól a valakitől, akit ők is (szerencséjükre) pótolhatatlannak vélnek:

"Dislocate your spine if you don't sign he says
I'll have you seeing double
Mesmerize you when he's tongue-tied
Simply with those eyes
Synchronize your minds and see
The beast within him rise"


Au Revoir!

-------------------------------------------------------------
PS - Utólag javitva, ITT már szó esett a cikkről:
viewtopic.php?f=4&t=11
(kösz Lacóka)
bocoka
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: szer. okt. 15, 2008 1:37 pm

Re: Budapesti koncert

HozzászólásSzerző: Lacóka Dátum: szomb. nov. 01, 2008 2:15 pm

Ó, igazán nincs mit :roll:

Egyébként meg ez a szokásos indexes fikázás, én ott olyat még nem olvastam h vmi teljesen csúcs lett volna. Százszor leírtam már, PR nm Freddie, nem is akar az lenni, nagyon helyesen teszi. Viszont ezen túl egy kurvajó énekes, szimpatikus fickó, aki nagyon jó választás volt.

"Annyira tudtam, hogy el fogják énekelni a Tavaszi szelet, annyira tudtam, hogy a Show must go onnal kezdik majd a finálét, és a We are the champions lesz az utolsó szám, és közben minket mutatnak majd a kivetítőn. Azt is sejtettem, hogy az angol himnusszal zárnak majd." Ez meg a leggázabb rész az egész kritikában. Naná, h lehetett tudni a Tavaszi szelet, és én kurva büszke vagyok, h a japánok mellett csak nekünk van különbejáratú Queen-dalunk (és a miénk a jobb). Naná, h a WATC az utolsó szám. 77 óta az az utolsó. És naná h a GSTQ-re mennek ki. Mint (77) 75 óta mindig. Szóval nem tudom mire fel ez az "én tudtam" önelégültség. Tény, h olyan igazán nagy meglepetést nem húztak elő, talán a Hammer to fall-lal való kezdés volt az (meg a bass solo, meg a bijou), de... a végén még mentegetőzésnek fog tűnni. Én a kifutó előtti második sorban, Briantől másfél méterre fantasztikusan éreztem magam. Jobban, mint 2005-ben. Pedig az is magas léc. Az meg h Freddie-t még mindig ünnepli a közönség, akárhányszor megjelenik a kivetítőn? Az hiányozna még, h ne így legyen.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Lacóka szomb. nov. 01, 2008 6:11 pm-kor.
Lacóka Kép
Avatar
Lacóka
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: szer. okt. 15, 2008 5:09 pm

Re: Budapesti koncert

HozzászólásSzerző: Tamáss Dátum: szomb. nov. 01, 2008 4:08 pm

A spanyol ajkúaknak is van nekik szóló Queen számuk! Szóval hárman vagyunk a kiemelt népek között :-)
Most indulok Bécsbe, remélem legalább olyan lesz a buli, mint amit a pesti koncertről olvastam!
Tamáss
 
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: pén. okt. 17, 2008 9:13 am

Re: Budapesti koncert

HozzászólásSzerző: Manyus Dátum: szomb. nov. 01, 2008 4:38 pm

Még aznap, amikor ez a cikk megjelent az Indexen, rögtön írtam az embernek, mert olyan szinten felháborodtam, nagyon kíváncsi vagyok, hogy reagál e rá...
Én is megemlítettem levelemben, hogy nem sejteni kell, hogy a God Save The Queen-nel zárnak, hanem tudni...mert még Queen koncertet nem fejeztek be mással...
Szóval kíváncsian várom válaszát!(?)
Manyus
HQFC tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: szer. okt. 29, 2008 1:24 pm

Re: Budapesti koncert

HozzászólásSzerző: snyper Dátum: szomb. nov. 01, 2008 9:43 pm

szívemből szóltatok
Lacóka - bocsi, h. u.azt linkeltem be, amit Te is, csak annyira felháborodtam rajta hirtelen, h. elfelejtettem megnézni, h. volt-e már.:)
Avatar
snyper
Moderátor
 
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: csüt. okt. 09, 2008 5:51 pm

Re: Budapesti koncert

HozzászólásSzerző: Lacóka Dátum: szomb. nov. 01, 2008 10:10 pm

Tamáss: nemtom a Las palabrast szokták-e játszani, meg az egyébként is csak egy sor, majdnem ennyi francia van a let me entertain you-ban (merszi voku) :D

Snyper: én nem az indexet linkeltem, hanem az exites albumajánlót, bocóka arra célzott. Szóval határozottan semmi gond :D

( :geek: )
Lacóka Kép
Avatar
Lacóka
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: szer. okt. 15, 2008 5:09 pm

Re: Budapesti koncert

HozzászólásSzerző: scaramouche Dátum: szomb. nov. 01, 2008 11:50 pm

"...Roger Taylor-ék zseniális zenei bravúrokat bemutatva lenyűgözték rajongóikat. És természetesen nem feledkeztek meg Freddie Mercury-ról sem. A kivetítőn több alkalommal felbukkant, a Mama című dal pedig az ő hangján szólalt meg, hogy aztán szép lassan May, Taylor, majd pedig a legvégén Paul Rodgers is beszálljon, ezzel átvéve ténylegesen is a stafétát a halhatatlan zenésztől. .."

Ez a sláger rádió honlapjáról és nem érteni h mit takar a "Mama" című dal :P Nem baj. Már 5 napja életem legfantasztikusabb koncertjének hatása alatt vagyok. Főleg h első sor... Én teljesen úgy láttam persze lehet h csak bahaluztam de mintha Brian tök szarul lett volna az akusztikus blokk elött... :S Mármint le is guggolt meg eltorzult az arca. Remélem h jól van és mégjobban h csak képzelődtem... De néha a szólók alatt meg 30 évet fiatalodott mikor kiült az arcára h imádja amit csinál. ráadásul azon szerencsés kevesek között van akit mások is imádnak mikor azt csinálja amit imád :P
Avatar
scaramouche
 
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: szomb. nov. 01, 2008 2:13 pm

Re: Budapesti koncert

HozzászólásSzerző: rogerrabbit Dátum: vas. nov. 02, 2008 9:44 am

Hova tűnt a NOL oldalról a kis videó?? Hüpp-hüpp.... :cry:
Bár lehet, hogy csak én vagyok láma...sőt, biztos.
Ha megvan valakinek, passzolja át nekem, legyen oly drága!!!!! Életem pillanata van rajta, a kézfogás Rogerrel. Nem tűnhet csak úgy el.... :cry: Köszönöm!!!
"I'm just a f***ing drummer..."
Kép
Avatar
rogerrabbit
HQFC tag
 
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: szer. okt. 15, 2008 12:29 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Queen és a Jövő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég

cron