könyv

Dani [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Dani Dátum: vas. jan. 21, 2007 3:52 pm

Hát nekem nagyon nem ez a véleményem. Nekem speciel nincs meg a Jim Hutton könyv, de azért mégis megkockáztatnám a véleményezést (még, ha nincs is összehasonlítási alapom)

Nekem nagyon tetszett, nehezen bírtam letenni. Voltak benne tényleg érdektelen részletek, de a nagy része nagyon izgalmas, kellemes könyvecskére vall. Megismerhettem Freddie-t, hogy milyen, mikor éppen nem "sztár", hanem egy "egyszer?, hétköznapi" ember. Nagyon szimpatikus nekem mindenhez a hozzáállása, még akkor is, ha hisztisk kisfiúként t?nhet. De a maximalitás nagyon szimpatikus. Az, hogy mindent amit csinál a lehet? legtökéletesebben akar megoldani, ahogy hozzátartozóival bánt, a világszemlélete - egyszóval hozzám inkább közelebb került Freddie e könyv által. Talán Freestone többször túloz, a szerepével kapcsolatban, mégis nagyon közvetlen baráti hangvétel? kis olvasmány.
A szaftosabb stúdió, koncert, klipp és eneszerzési részek volta inkább érdekesek számomra. a találkozás Monserrattal, és a Micheal Jackson birtokon tett látogatása is érdekes.

Azért néhány apró hiba a könyvben: igazat kell adnom, a "másvalaki harap a f?be" mondat, az nagyon nem volt tiszta szmomra se, de annyira nem is kötött le, olvastam tovább. a trágár kifejezések se túl szimpatikusak nekem. Márkanevek, amit el?ttem is említettek, meg, hogy milyen italt kellett beszereznie...


Talán mindenhol kihagytam valamit, de összességében nekem nagyon tetszett... Mjad igyekszem beszerezni a Jim Hutton könyvet is, és majd akkor írok majd véleményt, és akkor össze is tudom vetni.
De azért jó sok mindent megtudtam Freddier?l...
Dani
 

milza [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: milza Dátum: vas. jan. 21, 2007 11:09 pm

Én elkezdtem olvasni,de a 30. oldal után leraktam.nagyon sztárolni akarja magát a csávó...hogy huuuuhhhhaaaa neki milyen fontos szerepe volt a queen életében,hogy ? mennyit melózott....jó biztos nem hazudik de.....ezt egy oldalban is elmondhatta volna. új er?re kell kapnom hogy újra elkezdjem olvasni.biztos nem lehet rossz könyv azért.
milza
 

whiteman [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: whiteman Dátum: hétf. jan. 22, 2007 12:23 pm

Én egy ilyesmi könyvre lennék kiváncsi:
Brian May v.Roger Taylor v. John Deacon v. mindegyik: QUEEN. A nem zenei dolgokból max az érdekel hogy a többiek hogy dolgozták fel a buziságot, az AIDS-t stb. De ami nagyon érdekelt azt már innen-onnan tud(ogat)om. Jim Hutton könyyvében a Live aid-es részen azé meglep?dtem.
whiteman
 

starfleet [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: starfleet Dátum: kedd jan. 23, 2007 8:36 pm

el?ször is: tegnap jöttem haza Londonból :)

Musical és FM ház is megvolt, és ami fontos, London nagyon szép város. de a lényeg a könyv...

Freddie Mercury: In his own words

Én olvastam a Jim / Phoebe / Borotvaélen / Rick Sky / stb könyveket és az összes elmehet a sunyiba. Ez a könyv, amir?l most írni fogok felfoghatatlanul jó. Hogy miért? Mert Freddie Mercuryról csak egy ember tud írni: Freddie Mercury. Az összes többi csak Benedek Elek.

A könyvben össze vannak gy?jtve (by Greg Brooks) Freddie interjúi, beszólásai, megszólalásai, véleményei a kezdetekt?l. Interjúrészletek, kérdések nélkül. Fejezetenként különböz? témák: kezdetek, zene, magány, szerelem, élet, koncertekhez való hozzáállés, Queen tagok, albumok, számok értékelése (!), stb. Eszméletlen érdekes. Nem tudom elmesélni. Ilyen sokat még nem tudtam meg Freddie-r?l 30 oldal után (repül?n hajnali 1kor hazfelé).

Persze angolul van és elég drága is, de keményfedeles, Freddie mama el?szavas, lover of life, singer of songs borítós.

én azt gondolom, hogy amazon.com -ra fel és rendeljétek meg!

Egy hiba van benne: a hozzászólások, vagy nevezzük interjúrészletek alatt nincs feltüntetve évszám és forrás, csak a könyv végén egy "index gy?jtemény" vagy forrásgy?jtemény. Érdekes lenne tudni, hogy ugyanarról a témáról hogyan változott a véleménye, évr?l - évre!

Na megyek folytatom is az olvasást!
starfleet
 

starfleet [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: starfleet Dátum: kedd jan. 23, 2007 8:44 pm

starfleet
 

moondream [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: moondream Dátum: csüt. jan. 25, 2007 8:41 pm

na, én tegnap vettem meg a könyvet (Freestonet)(kissé fáziskésésben vagyok a vizsgaid?szak miatt...)most tartok kb a felénél, és hát nem adok igazat itt egy-két hozzászólásnak a magam részér?l. Nekem az a véleményem, hogy -bár én sem erre számítottam- de nagyon életszagú a könyv. Semmi csalódnivalót nem találtam benne eddig, hiszen azon nincs mit csodálkozni, hogy a "sztárok" így meg úgy viselkednek, isznak drogoznak stb, ami pedig Freddie "hisztijeit" illeti, azt nagyonis meg tudom érteni! Nem vagyok könny?zenész, de elég sokat játszottam színpadon, és tudom, hogy felspannolt állapotban jobban teljesít az ember. Ez pedig f?leg igaz lehet olyan monstre show-k esetén, amilyeneket a Queen adott. Nem mellesleg Freddie zseni volt, egy különleges ember, különleges viselkedéssel. Mit vártatok, hogy esténként öltönyben-nyakkend?ben teázgatott a hátsó verandán??!! Nem ezért szeretjük ?t, hanem pont azért a polgárpukkasztásért, ahogyan viselkedett, és azért a hozzáállásért, ahogyan tudta szeretni és élvezni az életet. Ha nem ilyen lett volna, nem tudott volna annyit adni a zenéjével! na nekem ez a véleményem. és eddig tetszik a könyv:D mert pont az a lényege, hogy többet tudjunk meg az "imádatunk tárgyáról"
moondream
 

nobody [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: nobody Dátum: vas. feb. 04, 2007 12:00 pm

most kaptam egy 86-os kiadású Queen könyvet,Kapuvári Gábor-Seb?k János írta.valaki olvasta esetleg?
nobody
 

killerqueen [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: killerqueen Dátum: vas. feb. 04, 2007 4:16 pm

Ha jól emlékszem én olvastam. Abban vannak leírva hátul a tagok kedvencei, nem? Ha igen, akkor az lehetett, amit olvastam. Nem emlékszem már a szerz?kre, mert könyvtári köny volt. Sajnos.
killerqueen
 

Coulthard [[ Mercury kukacka pofa.be ]]

HozzászólásSzerző: Coulthard Dátum: vas. feb. 04, 2007 4:26 pm

Nekem is könyvtári verzióm van, "véletlen" nálam maradt. :-)
Coulthard
 

Queenie [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Queenie Dátum: vas. feb. 04, 2007 4:26 pm

Nekem megvan...Sztem egész jó könyv...Az els? Queenes könyvem volt.Illetve rámhagyta az én rokker apukám.? szoktatott rá a Queenre :)
Queenie
 

ElőzőKövetkező

Vissza: Queen és a Jövő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron