QUEEN cover KONCERTEK

robin [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: robin Dátum: csüt. nov. 02, 2006 9:15 pm

jaja, én sajna még nem láttam a "hangos" tribute bandet, de szeretném valamikor, szóval ha mást nem akkor évi 2-3 bulit tartsatok, hogy megmaradjon a láng... na ez zavaros fogalmazás, szóval a lényeg hogy keep the spirit alive!!!!
robin
 

Era [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Era Dátum: csüt. nov. 02, 2006 9:36 pm

A QUP teljesen egyedi..Nem szabadna szerintem, hogy a két zenekar egymás ellenségévé váljon..

Pl most Marosvásárhelyen a QUP mellett fellép 2 román Queen tribute band..?k is jól elférnek egymás mellett..(egyébként szerintem ?k is valahol "másképp" közelítik meg a Queen számok prezentálását...mmint egymáshoz képest)

Szóval..
The Show Must Go On=>Keep Yourself Alive!:)

és azt szeretném még elmondani, hogy: WORLDPEACE!:)))

Era
 

wendigo [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: wendigo Dátum: csüt. nov. 02, 2006 10:29 pm

jaj, szó sincs ellenségeskedésr?l, csak az alant leírtak miatt tépel?döm. egy Guns vagy hasonló tribute jól szól kis klubban is, de egy Queennek - már hangos Queennek - kell a nagy színpad, nagy hanger?, ilyen bulira viszont nem jönnek el a népek, kivéve a Szigetet...
hjaj, áj láv magyar zenei piac...
wendigo
 

Era [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Era Dátum: csüt. nov. 02, 2006 10:44 pm

BZ!
Milyen címre küldjem a képeket?
Era
 

sancho [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: sancho Dátum: pén. nov. 03, 2006 11:24 am

wendigo, olyan érzésem van fejtegetésed olvasván, mintha minden héten lenne egy koncert, a közönség meg 2000-r?l lecsökkent volna mondjuk 200-ra.
Én amit idén láttam az egy fergeteges szigetes buli, meg egy rosszul szervezett cover band fesztivál. Ennyib?l szerintem nehéz levonni az általad említett következtetéseket. De ha volt több koncert is, amelyen tapasztaltad az érdekl?dés csökkenését akkor elfogadom, viszont nem értem, hogy akkor ezen a honlapon miért nem lehetett semmit se hallani azokról a bulikról.
De bárhogy is van, ami sikeres (a Sziget) azt továbbra se adjátok fel, legalább arra az évi 1 alkalomra álljatok össze, mert az a nap ünnep minden ottlév? Queen rajongónak, azt nem pótolhatja egy QUP buli sem!
sancho
 

whiteman [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: whiteman Dátum: pén. nov. 03, 2006 12:40 pm

Whiteman alias Bero. Szóval ez a rendezvény jól meg volt szervezve! Hogy egy újpesti m?vházba nem jön el az ország összes Queen-rajongója annak mélyebb okai vannak! Nekem különben nem t?nt kevésnek a közönség! Legalábbis 2006-ban Magyarországon egy külvárosi tehetség-kutatón. A résztvev? zenekarok és a sleppjük elpárolgott. ?ket lehet hogy sem a Queen sem a Deep Purple nem érdekli. A színpadról abszolút jól mutatott a létszám. Akkor van gond mikor már onnan sem mutat sehogy! Jó volt a hangulat, a jelenlév?k vették a lapot. Mi kell még? Én rosszabbra számítottam! És ha ide nem hívják a Queen Emékzenekart ez sem lett volna! Külön köszönöm a Cry Free-nek a Coverdale ? Hughes ?egészestés?-blokkot! Ez a kedvenc Purple ? korszakom!
whiteman
 

sancho [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: sancho Dátum: pén. nov. 03, 2006 3:52 pm

Bero, én csak próbáltam magyarázatot találni BZ dilemmájára. Lehet hogy önkényesen vontam analógiát a fogyatkozó közönség és a cover fesztivál között, de én lent álltam, és azt a kb. 20 f?t, aki végig állva tapsolt nektek, nem nevezném olyan soknak. A székeken valóban ültek szép számmal, de azok a koncertfeelinghez nem igazán járultak hozzá. A színpaddal szemben nagyon nagy volt az üres tér, szóval szerintem mégegyszer annyian befértek volna. A Cryfree-t megértem, de én meg nem ismerem azt a korszakot és nem is jött be amit játszottak. Ez ízlés dolga. Úgy gondolom az se lett volna jó döntés, ha a Queen Emlékzenekar azzal áll színpadra, hogy ?k most csak a 71-t?l 75-ig tartó id?szakból adnak el? számokat. Szerintem nem ilyen eseményre kell tartogatni az ínyenc zenét. De ez csak az én véleményem.
sancho
 

Dani [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Dani Dátum: szomb. nov. 04, 2006 8:16 am

Hát, én osztom a véleményt. Egytehetségkutatón azokat a számokat célszer? játszani, amit többen ismerhetnek, nem csak a fanatikusok, és nagyont szólnak igazi koncertdalokat, amivel a zs?rnek is be lehet mutatni, hogy ez igenis egy nagyon jó zenekar, és még a közönségre is nagyon hat. Szerintem az ilyen rendezvényeken, -ahol nem csak az adott együttes rajongói vannak - a kulcs, hogy üt?s zenéket játszon a zenekar jó sorrendben. (természetesen ez már azután van, hogy megtanultak rendesen zenélni. De hallottam már a Cry Free-t., és nem kell ?ket félteni. Tudnak)
Egy Queen emlékzenekarnál pedig pont az egyediségre kell törekedni, hogy ne hasonlítsák egyb?l össze az énekes Freddie-vel. Hanem az jöjjön le, hogy ez mennyivel más, és így jól szól. Na hát ebben profik a QUP-osok. Sajno ezen kívül nem sok emlékzenekart hallottam.
Dani
 

asa [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: asa Dátum: szomb. nov. 04, 2006 10:02 am

asa
 

sancho [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: sancho Dátum: szomb. nov. 04, 2006 10:04 am

El?bb rátenyereltem a billenty?zetre :)

Örülök ha egyetértünk, de azt tegyük hozzá, sem az Emlékzenekarnak, se a Cryfree-nek nem kellett bemutatnia a zs?rinek semmit, ?k nem versenyz?k voltak. Még miel?tt valkai félreértené.
sancho
 

ElőzőKövetkező

Vissza: Queen és a Jövő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég

cron