Paul Rodgers

vm [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: vm Dátum: csüt. jan. 26, 2006 6:50 pm

H?,ett?l a képtöl megijedtem egy kicsit,az újságírósban van vmi...amúgy él?ben én se láttam ?ket(bár már gondolkodtam vmi id?gépen:)e.ként ezért találták ki a dvd-t(a magyaron is az van:akik nem jutottak be a Népstadionba:)
vm
 

oddz [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: oddz Dátum: pén. jan. 27, 2006 9:28 am

Sziasztok! Ahogy végigolvastam a topicocat, arra gondoltam, hogy valójában mir?l is megy a vita?! Én úgy gondolom, hogy a Queen akkor is Queen, ha nincs sajnos Freddie és John. Én úgy gondolom, hogy a Queen nem attól az ami, mert bizonyos nevek vannak benne (vagy nincsenek), hanem attól, hogy mit alkottak. A zene a lényeg. A Queennek ugyanolyan része volt Roger és Brian is. ?k (is) a Queen. Én mellesleg éppen ezért nem értem a vitát. Freddie nyilván jobb énekes, a legjobb frontember volt a világon, de igazából, ha langyi lakodalmas zenét jáccottak volna, a kutyát sem érdekelné, hogy kik ?k. A másik dolog pedig, hogy Freddie hangja a kezdetekkor igencsak gyengusz volt, csakúgy, mint PR hangja a kezdetekkor. Nyilván a sok gyakorlás és koncertezés által hosszú évek alatt érik be az ember hangja (márakinek van, mert az enyém 120 emberölt? alatt se érne többet egy lyukas fazéknál:). Summa summarum: nekem nagyon jó érzés, hogy a Queen újra aktív, PR pedig a mai választékból a legmegfelel?bb ember a világon. Kik játszhatják a számaikat, ha nem ?k? A szokásokat meg le kell vetk?zni. Freddie mindenkiben örökké élni fog, de bennem Brian, Roger és John is, hiszen ?k éppen abban különböztek a többi zenekartól, hogy ?k 4N voltak egyek. Végezetül pedig remélem PR hajlandó lesz továbbra is a fiúk mellett állni és készülnek további közös produkciók (mondjuk nagylemez formájában). A kétked?knek a másik oldalnak (vagymi) pedig csak annyit tudok mondani, hogy Brian és Roger mindig is zenész marad, és a zenésznek a közönség el?tt való szereplés, a rivaldafény a pályája értelme. THX a figyelmet, God save the QUEEN!

UI: tényleg, Robbie Williamsszel vagy Dzsordzs Mihállyal mennyivel jobb lett volna...... :)
oddz
 

Vera [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Vera Dátum: pén. jan. 27, 2006 10:38 am

Nekem speciel a kedvenc részem a DVD-n az, amikor Paul kvázi ugyanazt az "improvizációt" nyomja, mint Freddie anno az Another One ...-ban. El?ször meglep?dtem, de bel?lem is olyan reakciót váltott ki, mint Rogerb?l a felvételen. A közönség is vette a lapot, mindig borsózik a hátam ennél a résznél...
Vera
 

Oberon [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Oberon Dátum: pén. jan. 27, 2006 7:24 pm

A queen zenéje nem csak úgy önmagától lett... A zene a m?vészi önkifejezés egy fajtája, nem egy önálló entitás, és az el?adása legalább olyan fontos, ha nem fontosabb, mint a megírása. Mint már említettem, nem PR hangjával van a baj, hanem hogy el?adóm?vészként nem üti meg azt a mércét, ami a stílushoz kell (Nézz meg egy Queen+, egy U2, egy Stones(szvsz Mick Jaggernek egy szem hangja nincs, viszont nagyon ott van a színpadon, majd felrobban) és akár egy, és érteni fogod a problémámat). Szerintem nem ? a legmegfelel?bb... Én amellett vagyok, hogy keresni kellett volna egy fiatal, ismeretlen tehetséget, nem egy másik öreget beszerezni... McCartney se a nyugdíjas haverjaival turnézik, hanem egy viszonylag fiatal és hihetetlenül energikus társasággal(tessék megnézni azt a dobost, van vagy 300 kiló, de olyan energiával dobol, hogy megoldaná egész Irán áramszükségletét).
Oberon
 

Lacóka [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Lacóka Dátum: pén. jan. 27, 2006 8:35 pm

Ezt a Jagger-es dolgot én visszautasítanám, ha szabad...
Lacóka
 

Oberon [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Oberon Dátum: pén. jan. 27, 2006 10:01 pm

Nyugodtan :D Ez csak az én egyéni értékrendem szerint van így :)
Oberon
 

starfleet [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: starfleet Dátum: pén. jan. 27, 2006 10:19 pm

Nem értitek a koncepciót.

Olyat akartak, akinek kiforrott egyéniség, saját karrierje, saját életútja van, távol a Queent?l. Nem az volt a cél, hogy a legjobbal dolgozzanak, hanem olyannal, aki inspirálja ?ket, akit társként tudnak felvállalni. Minek nekik egy 25 éves fiatal gyerk?c? Haggyámá. ?k csak egyszer?en jól akarták érezni magukat, érezni, hogy meg tudnak mozgatni embereket, érezni, h nem felejtették el ?ket, h a We will rock you taps még magától jön, meg ilyenek. Mellesleg számomra már az pozitívum, h látom ez örömet okoz nekik is.
starfleet
 

oddz [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: oddz Dátum: szomb. jan. 28, 2006 10:43 am

Lacóka:
Igazad van, télleg, a stúdiófelvételen szárnyal Freddie hangja, de ha megnézel egy 74' 75' s?t, talán még 76' os koncertfelvételt bizony-bizony még neki is kibicsaklik a hangja néhány kiéneklésnél. A színpadon való felrobbanásról pedig csak annyit, hogy a jó öreg Mick valóban pörög mint a búgócsiga párzás idején, de én se a pofáját se a zenéjét semmilyen szinten nem tudom értékelni. Ellenpéldának remek lehet Eric Clapton. ? sem nem ugrál, sem nincs is jó hangja, de SZméletlen, zenét játszik és remek gitáros. Persze 1ébként igaza van mind a két oldalnak. Én csupán szeretném még hallgatni a Queen + PR-t, mert NEKEM ? a legjobb választás (és nem mellesleg Brianéknak is). God Save the QUEEN!
oddz
 

oddz [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: oddz Dátum: szomb. jan. 28, 2006 10:51 am

Hoppá....
Tudok egy remek szemléletet avagy néz?pontot azoknak, akik Queen és zenerajongók. Roger, Brian és Paul a könny?zene legkiemelked?bb el?adói közé tartoznak. Ha Beatles emlékzenekart alapítanának, akkor is elmennék, mert ?ket él?ben hallgatni az (sajnos manapság) kivételes dolog. Mellesleg nemtom, hogy most a PR rajongók azon vitatkoznak-e, hogy Brian és Roger megfelel? háttér-e az énekesüknek? :) Angliában ez nem is beszédtéma... :)
oddz
 

Dani [[ nincs ]]

HozzászólásSzerző: Dani Dátum: szomb. jan. 28, 2006 12:35 pm

Lehet, hogy ezt a hozzászólást a kedvenc tévedések topicba kellene írnom, de mivel PR -r?l van szó, ezért jobb talán ide leírni.
Ugyanabban a rocklexikonban olvastam a Free -r?l, és a Bad Companyról. A Free -nél Paul születési dátuma 49. dec. 17.; a Bad Companynél 49. dec 12. Ebb?l következik, hogyha az ember zenekart vált, a születési dátuma is megváltozik:)... hm...
Dani
 

ElőzőKövetkező

Vissza: Queen és a Jövő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron